آخرین نظرسنجی ها؛اگر درست باشد کار ترامپ تمام است، نمودارها را ببینید

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، آخرین نظرسنجی ها در آخرین روز کارزار انتخاباتی و اغاز موعد انتخابات خبر از پیروزی بایدن می دهد اما برخی در ساعات اخر مبارزات انتخاباتی از کاهش رای بایدن خبر می دهند.

آخرین نظرسنجی ها؛اگر درست باشد کار ترامپ تمام است، نمودارها را ببینید

به گزارش خبرگزاری وبلاگ عطر مردانه، روز آخر نظرسنجی ها و بالارفتن اختلاف نتایج میان موسسات نظرسنجی نشان می دهد که اختلاف میان دو کاندید و نتایج بسیار است.

به گزارش توئیت پرس دوشنبه دوم نوامبر موسسات نظرسنجی آخرین پیش بینی ها را برای رقابت امروز سه شنبه میان ترامپ و بایدن منتشر کردند که حکایت از اختلاف نتایج میان این موسسات دارد.

مثلا در پنسیلوانیا که حیاتی ترین ایالت انتخابات 2020 است 6 موسسه نظرسنجی کردند که دو موسسه ترامپ را بالاتر از بایدن قرار داده و 4 موسسه دیگر بایدن را بالاتر قرار دادند.

در سایر ایالتهای حیاتی نیز این اختلاف در نظرسنجی به خوبی مشهود است.

همچنین اختلاف 2.8 درصدی بایدن با ترامپ در 6 ایالت سرنوشت ساز دیگر نیز مشهود است.

متوسط نظرسنجی ها در 6 ایالت کلیدی و سرنوشت ساز انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نشان می دهد جوبایدن دموکرات 49 درصد آرا و ترامپ جمهوری خواه 46.2 درصد آرا را در اختیار دارند.اگر این نظرسنجی درست باشد، کار ترامپ تمام است.

به عقیده کارشناسان سیاسی انتخابات ریاست جمهوری 2020 را مردم پنسیلوانیا مشخص خواهند کرد و چرخش آرای آنها به هر طرف نتیجه نهایی را تغییر می دهد.

مطابق متوسط نظرسنجی ها تا به امروز بایدن دموکرات 2.6 درصد جلوتر از ترامپ جمهوری خواه است.

متوسط کل نظرسنجی های عمومی انجام شده نشان می دهد بایدن دموکرات 6.7 درصد جلوتر از ترامپ جمهوری خواه است.

طبق این نظرسنجی ها دوم نوامبر 2020 بایدن 50.7 درصد آرا و ترامپ 44 درصد آرا را در اختیار دارند.

افت بایدن در میانگین نظرسنجی های RCP

جو بایدن که تا شب گذشت فزونی 7.8 درصدی مقابل ترامپ داشت با انتشار آخرین نظرسنجی ها در شب انتخابات افتی یک درصدی را در میانگین نظرسنجی های ملی به ثبت رسانده است.

کاندیدای دموکرات ها در حال حاضر در میانگین نظرسنجی ها با 50.9 درصد در مقابل ترامپ با 44.4 درصد پیشتاز بوده که به هیچ وجه ضامن پیروزی نهایی در انتخابات نیست.

فاکس نیوز نیز خبر داد: دادستان کل پنسیلوانیا پیش بینی کرد بایدن برنده این ایالت می شود

نیوزویک نیز نوشت: شانس برنده شدن ترامپ دوبرابر سال 2016 است.

تعداد آرای اخذ شده زودهنگام در آریزونا از کل آرا این ایالت در سال 2016 فراتر رفته است. این چهارمین ایالت پس از تگزاس ، هاوایی و نوادا است که تعداد آرایش از چهار سال پیش پیشی می گیرد.

اخرین پیش بینی استیتس پول از انتخابات ریاست جمهوری و سنا در 3 نوامبر 2020

حداکثر رأی ترامپ: 312

حداکثر رأی بایدن: 226

سنا- جمهوریخواهان: 56

سنا- دموکرات ها: 46

جلو بودن دموکراتها از جمهوری خواهان در انتخابات سنا 2020

هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات سنا برای کسب 35 کرسی انجام می شود که طبق نظرسنجی های دوم نوامبر دموکراتها پیش هستند.

بر این اساس ترامپی ها در دو نظرسنجی در داکوتای جنوبی و جورجیا جلو افتاده و دموکراتها در 7 نظرسنجی برگزار شده در میشیگان، کارولینای شمالی، جورجیا و آریزونا جلو هستند. بالا بودن اختلاف نظرسنجی ها مشهود است.

در این نظرسنجی ها، برای بایدن از یک درصد تا 12 درصد بیشتر از ترامپ دیده می شوند که البته این میانگین در سطح ملی است.

تحلیل 538 دات کام از 17 ایالت حیاتی در انتخابات 2020

در سال 2016 هفده ایالت بودند که ترامپ و هیلاری با اختلاف کمتر از 10 درصد در آن برنده شدند.

آن سال هیلاری 7 ایالت را برد و ترامپ 10 ایالت را و حالا جوبایدن بر اساس پیش بینی ها 14 ایالت را از آن خود کرده است.

نظرسنجی های انتخاباتی در آخرین شب پیش از موعد نهایی انتخابات آمریکا، بر این باورند که بایدن همچنان با 8.4 درصد پیشتاز این رقابت است.

جدیدترین نقشه آرای الکترال

بایدن 216 رای بالقوه الکترال و ترامپ 125 رای بالقوه الکترال را در اختیار دارند.

آرای الکترال 12 ایالت به دلیل نزدیک بودن آرای نظرسنجی ها مشخص نیست که این امر به پیچیدگی انتخابات امسال می افزاید.

برای رئیس جمهور شدن در آمریکا نیاز به 270 رای الکترال است.

همچنین در میانگین نظرسنجی های انجام شده که در تارنمای 538 منتشر شده است، بایدن فزونی خود را با 51.4 درصد در برابر دونالد ترامپ با 43.4 درصد حفظ کرده است.

اما شرایط در ایالت های سرنوشت ساز و نبرد انتخاباتی به این شرح است:

آریزونا:

بایدن با داشتن میانگین 48.7 درصد در برابر ترامپ با 46.1 درصد، حدود 2.6 درصد پیش است.

فلوریدا:

بایدن در این ایالت موافقت 49.1 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی را کسب کرده است در حالی که این رقم برای ترامپ 46.6 درصد یعنی اختلاف 2.5 درصد است.

جورجیا:

نامزد حزب دموکرات در جورجیا رقابت بسیار تنگاتنگی را با رقیب جمهوریخواه خود دارد اما با داشتن 48.5 درصد در برابر 47.4 درصد و با اختلاف 1.2 درصد، جلوتر دیده می شود.

میشیگان:

در این ایالت، بایدن با 51.2 درصد از ترامپ با 43.2 درصد با اختلاف 7.9 درصد، بالاتر ایستاده است.

مینه سوتا:

بایدن در این ایالت چرخشی، 51.8 درصد نظر مثبت را به خود اختصاص داده است در حالیکه ترامپ از موافقت 42.7 درصدی برخوردار است. میانگین اختلاف در این ایالت،9.2 درصد اعلام شده است.

نوادا:

در این ایالت غربی، نامزد دموکرات 49.7درصد نظرسنجی ها را کسب کرده و رئیس جمهوری فعلی، از نظر مثبت 44.4درصدی برخوردار است و به این ترتیب، از بایدن 5.3 درصد عقب تر است.

کارولینای شمالی:

رقابت در این ایالت هم به شدت تنگاتنگ است. بایدن تا به امروز 48.9 درصد موافقت نظرسنجی ها را گرفته و ترامپ هم 47.1 درصد را تصاحب کرده است. اختلاف این 2 نامزد در این ایالت شرقی 1.8 درصد است.

پنسیلوانیا:

شاید هیچ ایالتی به اندازه پنسیلوانیا در این دوره، شاهد کشمکش دو طرف نبوده و هر کدام در تلاش برای تصاحب آرای بیشتر این ایالت بوده اند.

با این وجود نظرسنجی ها از فزونی بایدن با 50.2 درصدی در مقابل 45.6 درصد شانس ترامپ حکایت دارند. از این رو، اختلاف در این ایالت اگرچه نسبت به روزهای گذشته کمتر شده است اما در عدد 4.7 درصد ایستاده است.

تگزاس:

شرایط در این ایالت قرمز، همچنان به نفع جمهوریخواهان است به گونه ای که ترامپ 48.6 درصد نظر مثبت مشارکت کنندگان نظرسنجی را به خود اختصاص داده و سهم بایدن با 1.1 درصد اختلاف، 47.4 درصد است.

ویسکانسین:

این ایالت چرخشی هم نشان از آن دارد که بایدن در نظرسنجی ها با 52.1 درصد و با اختلاف 8.4 درصدی از ترامپ با 43.7 درصد جلوتر است.

پیش بینی فزونی بایدن در ایالت های کلیدی طبق آخرین نظرسنجی ها

نظرسنجی های جدید نشان می دهند، جو بایدن به عنوان نامزد ریاست جمهوری دموکرات های آمریکا در ایالت های مهم و مشخص کننده پنسیلوانیا و فلوریدا فزونی چشمگیری بر رقیب جمهوریخواهش دونالد ترامپ دارد.

به گزارش ایسنا، پایگاه هیل نوشت، یک نظرسنجی جدید از سوی دانشگاه مونماوث نشان می دهد که جو بایدن نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا به میزان هفت درصد بر دونالد ترامپ در میان رای دهندگان احتمالی در ایالت پنسیلوانیا فزونی دارد که از نظر بسیاری یک ایالت مشخص کننده در انتخابات ریاست جمهوری است.

در عین حال این نظرسنجی پایانی دانشگاه مونماوث دریافته که جو بایدن در سناریوی شرکت بالای رای دهندگان 51 درصد و دونالد ترامپ 44 درصد در میان رای دهندگان احتمالی به دست می آورند. همین نظرسنجی ماه گذشته میلادی فزونی 11 درصدی برای بایدن نشان داده بود.

در سناریوی شرکت کم رای دهندگان فزونی بایدن به پنج درصد تقلیل می یابد و نتیجه 50 به 45 می شود.

هم بایدن و هم ترامپ امروز تمرکز کمپین هایشان را بر ایالت پنسیلوانیا گذاشته اند؛ ایالتی که ترامپ در سال 2016 توانست در آن پیروز شود.

نظرسنجی ها نشان می دهند که بایدن در دو ایالت مهم دیگر محل رقابت یعنی ویسکانسین و میشیگان هم فزونی قاطعی دارد.

نامزد ریاست جمهوری دموکرات های آمریکا در عین حال طبق نظرسنجی مورنینگ کانسالت که نتایجش امروز دوشنبه منتشر شد در ایالت مهم فلوریدا هم بر ترامپ فزونی شش درصدی دارد.

طبق این نظرسنجی، بایدن در این ایالت در مقایسه با ترامپ 51.5 به 45.4 درصد رای دارد. میانگین گیری وبسایت RealClearPolitics نشان داده که فزونی بایدن در این ایالت فزونی به طور میانگین بیش از یک درصد است.

همچنین نظرسنجی مورنینگ کانسالت فزونی هشت درصدی را در سطح کشوری برای بایدن بر ترامپ با نتیجه 51.9 به 43.9 نشان داد.

همچنین یک نظرسنجی ان.بی.سی نیوز/وال استریت ژورنال هم برای بایدن فزونی ده درصدی در سطح کشوری با نتیجه 52 درصد به 42 درصد ترامپ را نشان داد.

بر اساس این نظرسنجی بایدن در 12 ایالت مهم محل رقابت شامل آریزونا، فلوریدا، جورجیا، آیووا، مین، میشیگان، مینه سوتا، کارولینای شمالی، نیو همپشایر، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین مجموعا فزونی شش درصدی با نتیجه 51 درصد به 45 درصد ترامپ را داشته است.

در همین حال توئیتر هم بیکار ننشست و به نامزدهای انتخاباتی آمریکا درباره ادعای پیروزی پیش از موعد هشدار داد.

توییتر اعلام کرده به توییت های هر شخص از جمله دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی و جو بایدن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا که پیش از اعلام رسمی نتایج مدعی پیروزی شوند، برچسب های هشدار می زند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "آخرین نظرسنجی ها؛اگر درست باشد کار ترامپ تمام است، نمودارها را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین نظرسنجی ها؛اگر درست باشد کار ترامپ تمام است، نمودارها را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید