آخرین شرایط نرخ تورم فراوری خدمات در تابستان 99

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، خبرنگاران : گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات را در تابستان امسال از سوی مرکز آمار اعلام شد. براساس این گزارش،تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان 1399 به 34.2 درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل 7.6 واحد درصد افزایش داشته است.

آخرین شرایط نرخ تورم فراوری خدمات در تابستان 99

به گزارش وبلاگ عطر مردانه؛ براساس ارزیابی های اجرا شده، کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش های آموزش (5.7) و واسطه گری های اقتصادی (8.9 درصد) است، بیشترین تورم فصلی فراوری نیز مربوط به حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات (18.7 درصد) است.

تورم فصلی

گزارش منتشر شده نشان دهنده آن است که تغییرات شاخص قیمت فراوریکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در تابستان 1399 به 13.8 درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (6.7) 7 واحد درصد افزایش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش­های آموزش (5.7) و واسطه گری های اقتصادی (8.9 درصد) است. بیشترین تورم فصلی فراوری نیز مربوط به حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات (18.7 درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت فراوریکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان 1399 به 34.2 درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل 7.6 واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارایه دهندگان خدمات به ازای فراوری خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان 1399 نسبت به فصل تابستان 1398، 34.2 درصد افزایش دارد. در بخش های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار (20.2 درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات (44.8 درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت فراوریکننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل تابستان 1399 (تورم سالانه) به 28,7 درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (27.6) 1.1 واحد درصد افزایش نشان می­دهد. در فصل مورد آنالیز، در میان بخش های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت های کسب و کار (16.5 درصد) و بیش­ترین آن مربوط به بخش هتل و رستوران (37.9 درصد) است.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین شرایط نرخ تورم فراوری خدمات در تابستان 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط نرخ تورم فراوری خدمات در تابستان 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید