ادامه اعتراضات در شمال لبنان برای دومین شب متوالی؛ 72 نفر زخمی شدند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، در درگیری های دیشب میان نیروهای امنیتی لبنان و معترضان در طرابلس بیش از 72 نفر از جمله 16 نظامی لبنانی زخمی شدند .

ادامه اعتراضات در شمال لبنان برای دومین شب متوالی؛ 72 نفر زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر مردانه، گرچه اعتراضات دیشب (شنبه شب) در میدان عبدالحمید کرامی طرابلس در شمال لبنان ابتدا آرام بود اما کمی بعد به خشونت کشیده شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان ان ان ای، پس از آنکه تعدادی از معترضان سعی کردند درب اصلی سرای طرابلس (مقر حکومتی) را بشکنند درگیری هایی میان آنها و نیروهای ارتش و قوای امنیتی لبنان رخ داد.

معترضان به سمت نیروهای امنیتی که سعی داشتند جلوی آنها را بگیرند سنگ پرتاب کردند، لاستیک های خودرو آتش زدند و راستا اصلی سرای طرابلس را به صورت کامل بستند.

بر اساس اعلام رسمی لبنان در درگیری های دیشب 72 نفر از جمله 16 نظامی، زخمی یا دچار حالت نفس تنگی و کبودی شدند و 13 نفر از آنها برای درمان به بیمارستان منتقل شدند.

لبنان آدینه شب نیز شاهد تظاهرات و درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در بیروت و طرابلس بود و تعداد مجروحان به 42 نفر رسید.

در همین زمینه محمد فهمی وزیر کشور لبنان بر پیگرد و مجازات آشوبگران و نفوذی هایی تاکید نمود که در پوشش تظاهرات ها در اعتراض به کاهش ارزش پول ملی این کشور اقدام به تخریب گسترده املاک عمومی و خصوصی نموده اند.

حسان دیاب نخست وزیر لبنان هم دیشب ضمن تأکید بر اینکه دولتش دستاوردهای خوبی طی چند ماه اخیر داشته، به مفسدان مالی هشدار داد شالوده فسادی که ایجاد نموده اند، بر سرشان خواهد ریخت.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "ادامه اعتراضات در شمال لبنان برای دومین شب متوالی؛ 72 نفر زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه اعتراضات در شمال لبنان برای دومین شب متوالی؛ 72 نفر زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید