اعتراض کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی کشتی؛ مشکل به زودی حل می شود

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، رییس کمیته ملی المپیک گفت: مراتب اعتراض خود را به فدراسیون جهانی کشتی اعلام کردیم و به طور رسمی پیگیر تاریخ جدید برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در تهران هستیم.

اعتراض کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی کشتی؛ مشکل به زودی حل می شود

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، سید رضا صالحی امیری در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: لغو میزبانی ایران در جام جهانی کشتی فرنگی کاملا غیر منطقی بود و دیروز به صورت کتبی اعتراض خود را به آقای لالوویچ رئیس فدراسیون جهانی کشتی اعلام کردیم.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: امروز هم با روسای کمیته ملی المپیک سه کشور روسیه ژاپن و گرجستان مکاتبه کرده و آمادگی و امنیت کامل ایران را برای برگزاری هرگونه رویداد بین المللی در ایران اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: به نظر می رسد این تصمیم گیری عجولانه، احساسی و تحت تاثیر تبلیغات ناصحیح غربی ها بوده است و ما از سه موضع کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و دولت جمهوری اسلامی ایران رسماً اعلام کردیم که ایران در امنیت کامل است و برای برگزاری هیچ رویدادی مسئله ای ندارد.

رئیس کمیته ملی المپیک به عنوان نمونه میزبانی شایسته ایران در جام جهانی شمشیربازی را مطرح نمود و گفت: این بازی ها در کمال آرامش و امنیت در تهران برگزار گشت و رویدادهای بسیار دیگری را هم به عنوان نمونه می توان مطرح نمود. ما پیگیر این قضیه هستیم و امیدواریم پس از دریافت پاسخ فدراسیون جهانی کشتی مسابقات جام جهانی را به زودی با یک تاریخ جدید برگزار کنیم.

صالحی امیری عنوان کرد: به اعتقاد من با عزم کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی این قضیه به زودی حل و فصل و جام جهانی کشتی فرنگی در تهران خواهد شد.

وی در پایان در مورد شرایط کنونی سهمیه های کسب شده ایران برای المپیک 2020 توکیو گفت: تاکنون 26 سهمیه بدست آورده ایم که قابل قبول و فرایند مثبت است. وظیفه ما و وزارت ورزش پشتیبانی حداکثری از تمام فدراسیون های المپیکی است و الان تمام آنها درگیر کسب سهمیه های بیشتر هستند. به طور هفتگی در ستاد عالی بازی های المپیک به ریاست دکتر سلطانی فر بحث های تخصصی در مورد تمام رشته ها انجام و تصمیمات لازم اتخاذ می شود. سعی می کنیم در چند روز آینده توسط نصرالله سجادی سرپرست کاروان اطلاعات جامع تری را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی کشتی؛ مشکل به زودی حل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی کشتی؛ مشکل به زودی حل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید