با خوردن سویا، بیشتر عمر کنید

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، خیلی از افراد بیشتر به خاطر طعمش از سویا در وعده ها و رژیم غذاییشان استفاده می نمایند اما شاید کمتر کسی بداند که با خوردن سویا، می توانید بیشتر عمر کنید.

با خوردن سویا، بیشتر عمر کنید

یک طرح تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نشان داد، مصرف سویا در کاهش مرگ و میر ناشی از علل مختلف، بیماری های قلبی عروقی و سرطان و در نتیجه افزایش طول عمر موثر است.

بر پایه نتایج این طرح تحقیقاتی که توسط دکتر سید مصطفی نچواک در معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه انجام شد معین گشت، مصرف سویا در کاهش مرگ و میر ناشی از علل مختلف، بیماری های قلبی عروقی و سرطان اثرگذار است.

یافته های این مطالعه نشان داد که مصرف سویا و ایزوفلاوون هایش اثرات مطلوبی بر طول عمر دارد.

براساس این طرح، در صورت مشاهده ارتباط معکوس بین مصرف سویا و بروز مرگ و میر، توصیه های لازم در جهت افزایش مصرف این ماده غذایی در جهت پیشگیری از بروز مرگ و میر زودرس ارایه خواهد شد.

سویا، یکی از انواع حبوبات بوده که بصورت لوبیای سویا، پروتئین سویا، پنیر سویا، سس سویا، شیر سویا و روغن سویا در رژیم غذایی مصرف می گردد.

این پروتئین گیاهی بخش عمده رژیم گیاه خواران را تشکیل داده و به علت سطوح بالای ایزوفلاون ها در پیشگیری از بیماری های التهابی نقش بسزایی دارد لذا با توجه به در دسترس بودن سویا، می توان آن را در رژیم غذایی افراد در جهت کاهش بیماری های مزمن گنجاند.

منبع: رکنا

منبع: همگردی

به "با خوردن سویا، بیشتر عمر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خوردن سویا، بیشتر عمر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید