بگو مگوهای علنی مقام های دولت ترامپ بر سر مقصر شیوع کرونا در آمریکا

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، جدال های لفظی مقام های دولت آمریکا بر سر اینکه کدام نهاد دولت مقصر شیوع کرونا در این کشور بوده علنی شده است.

بگو مگوهای علنی مقام های دولت ترامپ بر سر مقصر شیوع کرونا در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر مردانه، رسانه های آمریکا گزارش داده اند جدال لفظی تعدادی از مشاوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر سر اینکه چه کسانی در داخل دولت مقصر کم کاری های کاخ سفید در پاسخ به شیوع ویروس کرونا در آمریکا هستند علنی و آشکار شده است.

به نوشته ای بی سی نیوز تنش ها بین کاخ سفید و مرکز کنترل بیماری ها علنی شده و یک مقام ارشد کاخ سفید گفته این مرکز، مقصر گسترش شیوع کرونا بوده است. یک مقام کابینه ترامپ، اظهارات مقام کاخ سفید را غیردقیق و نامناسب توصیف کرده است.

پیتر ناوارو، مشاور کاخ سفید در امور تجاری روز یکشنبه گفت: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها که مورد اعتمادترین برند را در سراسر جهان در این حوزه داشت واقعاً از لحاظ اخذ آزمایش [مربوط به کرونا] باعث زمین خوردن کشورمان شد.

از طرف دیگر الکس آزار، وزیر بهداشت آمریکا از در دفاع از این سازمان در آمده است. او روز یکشنبه در واکنش به سخنان ناوارو گفت: من فکر نمی کنم مرکز کنترل بیماری ها کشورمان را زمین زد. فکر می کنم این نهاد نقش مهمی در زمینه سلامت دارد.

او در واکنش به سخنان ناوارا گفت: این سخنان درباره مرکز کنترل بیماری ها غیردقیق و نامناسب هستند.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده کرونا است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. 4 گونه از این نوع ویروس ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری های حاد تنفسی می شوند که در مواردی به مرگ منجر می شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را همه گیر جهانی اعلام کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "بگو مگوهای علنی مقام های دولت ترامپ بر سر مقصر شیوع کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بگو مگوهای علنی مقام های دولت ترامپ بر سر مقصر شیوع کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید