ترامپ کارتل های موادمخدر مکزیک را تروریست اعلام می کند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، رئیس جمهوری آمریکا، کارتل های مواد مخدر مکزیکی را به جرم ایفای نقش در قاچاق انسان و مواد مخدر به عنوان گروه های تروریستی معرفی خواهد کرد؛ این امر با درخواست مذاکره فوری از سوی مکزیک همراه شد.

ترامپ کارتل های موادمخدر مکزیک را تروریست اعلام می کند

به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که سه شنبه پخش شد، گفت: نام آن ها در این جایگاه قرار خواهد گرفت... از 90 روز پیش روی آن کار کردم. خب، قرار دادن آن ها در چنین شرایطی چندان ساده نیست. شما باید فرایندی را طی کنید و ما در آن فرایند هستیم.

اندکی پس از این سخنان، وزارت خارجه مکزیک با صدور بیانیه ای اعلام کرد به دنبال نشست عالی رتبه با مقام های وزارت خارجه آمریکاست تا درباره این شرایط حقوقی و همچنین جریان تسلیحات و پول به جرایم سازمان یافته رایزنی کند. این وزارتخانه اعلام کرد: وزیر امور خارجه با مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا تماس خواهد گرفت تا درباره این موضوع بسیار مهم برای این دستورکار دوجانبه صحبت کنند.

براساس قوانین آمریکا، بعد از آنکه گروهی به عنوان یک سازمان تروریستی در نظر گرفته شود، مردم ایالات متحده مجاز به حمایت از آن نیستند و اعضای آن نمی توانند وارد این کشور شوند و ممکن است اخراج شوند. نهادهای مالی هم که مطلع شوند اعتبارات مرتبط با گروهی با چنین مشخصاتی را انجام داده اند، باید این پول را بلوکه کنند و وزارت خزانه داری آمریکا را مطلع کنند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،بولتون: کاخ سفید حساب توئیتری ام را بسته است

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ کارتل های موادمخدر مکزیک را تروریست اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ کارتل های موادمخدر مکزیک را تروریست اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید