ترکیه مظنونان قتل خاشقجی را آدینه غیابی محاکمه می نماید

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، نامزد جمال خاشقجی بیان کرد، ترکیه میخواهد تا 20 مظنون به قتل این روزنامه نگار و منتقد سعودی را اکتبر 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد، به صورت غیابی در تاریخ سوم ژوئیه محاکمه کند.

ترکیه مظنونان قتل خاشقجی را آدینه غیابی محاکمه می نماید

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی و ستون نویس روزنامه واشنگتن پست سال 2018 پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول در دوم اکتبر همان سال به قتل رسید.

خدیجه جنگیز، نامزد این روزنامه نگار 59 ساله گفته است که دولت ترکیه میخواهد تا روز آدینه (سوم ژوئیه) 20 مظنون شامل دو معاون سابق محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان را به صورت غیابی محاکمه کند.

دادستان های ترکیه احمد العسیری، معاون رئیس اطلاعات عربستان و سعود القحطانی را به قتل این روزنامه نگار متهم نموده اند. 18 مظنون دیگر شامل ماهر مطرب، عامل اطلاعاتی عربستان که در سفرهای خارجی با ولیعهد عربستان همراه بود، به قتل عمدی و وحشیانه متهم شده اند.

نامزد جمال خاشقجی گفت که این دادگاه برای محاکمه غیابی این افراد روز آدینه 10 صبح به وقت محلی برگزار می گردد و وی نیز در آنجا حضور خواهد داشت.

همچنین اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور قتل های فراقانونی، عمدی و بدون محاکمه نیز در این جلسه حضور دارد. دادستان های ترکیه برای مظنونان سعودی که در ترکیه نیستند، حکم پیگرد و بازداشت صادر نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترکیه مظنونان قتل خاشقجی را آدینه غیابی محاکمه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه مظنونان قتل خاشقجی را آدینه غیابی محاکمه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید