حزب خلق مغولستان، اکثریت قدرتمند مجلس را حفظ می کند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، نتایج مقدماتی انتخابات پارلمانی مغولستان نشان داد، حزب خلق اکثریت قدرتمند مجلس را حفظ می کند. این در حالی است که این کشور متحد آمریکا، با پایبندی به اصول دموکراتیک خود در میانه آشفتگی اقتصادی، بین روسیه و چین در تنگنا قرار گرفته است.

حزب خلق مغولستان، اکثریت قدرتمند مجلس را حفظ می کند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه به نقل از آسوشیتد پرس، بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات عمومی، حزب خلق مغولستان 62 کرسی از 76 کرسی را به دست آورد، در حالی که حزب اصلی اپوزیسیون دموکراتیک 11 کرسی را از آن خود کرد و سه کرسی دیگر نیز به افراد مختلف و ائتلاف ها اختصاص یافت.

مردم مغولستان در جریان رأی گیری روز چهارشنبه، به طور گسترده اقدامات مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند. مغولستان، کشور محصور در خشکی است که موفقیت قابل توجهی در مهار ویروس کرونا داشته است.

رأی دهندگان در مراکز رأی دهی اولان باتور، پایتخت این کشور، با فاصله 2 متری از یکدیگر ایستادند. این در حالی است که کارکنان انتخابات نیز دمای بدن مردم را چک کرده و بین آن ها ضدعفونی کننده توزیع می کردند.

این کشور فقط 215 مورد ابتلای کووید 19 ثبت کرده که همه این موارد، از بیرون به کشور وارد شده بودند و هیچ کس نیز بر اثر کرونا فوت نکرده است.

نتایج انتخابات نشان دهنده آن است که برای نخستین بار، یک حزب در انتخابات متوالی، اکثریت مطلق را حفظ می کند. در گذشته، حزب خلق مغولستان و حزب دموکراتیک به نوبت اداره مجلس مغولستان را با حفظ اکثریت، به دست گرفتند یا اینکه ناچار شدند دولت های ائتلافی تشکیل دهند.

این پیروزی به نخست وزیر مغولستان اجازه می دهد آزادانه یک کابینه جدید تشکیل دهد یا اینکه بدون هیچ مانعی، کابینه فعلی خود را حفظ کند.

پیروزی حزب خلق مغولستان از جهتی بابت کفایت عمومی این حزب در اداره امور دولت و مدیریت ماهرانه بیماری کووید 19 حاصل شده است.

مغولستان در ماه ژانویه، سریعاً مرزهای خود را بست تا از شیوع ویروس کرونا در قلمروی خود، جلوگیری کند. افرادی که مبتلا به ویروس تشخیص داده شدند نیز عمدتاً مغولی هایی بودند که از روسیه یا سایر کشورهای نزدیک به آن، بازمی گشتند. وزارت بهداشت این کشور اعلام کرده که 158 نفر از کووید 19 بهبود پیدا کرده و 57 نفر نیز تحت قرنطینه و درمان باقی مانده اند.

مغولستان تلاش کرده استقلال اقتصادی و سیاسی خود را هم از مسکوی حامی دوران اتحاد جماهیر شوروی - که تقریباً تمام نیازهای انرژی این کشور را تأمین می کند- و چین، قدرت منطقه ای در حال ظهور- که خریدار بیش از 90 درصد صادرات معدن مغولستان عمدتاً، زغال سنگ و مس، است- حفظ کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حزب خلق مغولستان، اکثریت قدرتمند مجلس را حفظ می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب خلق مغولستان، اکثریت قدرتمند مجلس را حفظ می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید