حق شناس: شورا وظیفه نظارت بر امور بهداشتی شهر را دارد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورای اسلامی شهر تهران براساس بند 4 ماده 55 قانون شهرداری ها وظیفه نظارت بر امور بهداشتی شهر را بر عهده دارد.

حق شناس: شورا وظیفه نظارت بر امور بهداشتی شهر را دارد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عطر مردانه، محمد جواد حق شناس عضو شورای اسلامی شهر تهران در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: پیش از هر چیزی باید یادآوری کنم که شورا ها براساس قانون اساسی تعیین شده اند و اعضای آن منتخب مردم هستند.

وی ادامه داد: این نمایندگان سوگند یاد می نمایند تا وفادار به مردم و نگهبان حقوق ملت باشند و نظارت یکی از کار های اساسی این اعضا بوده و یکی از کار ها نظارت بر امور بهداشتی است.

حق شناس گفت: در قانون آمده است که مراقبت از بهداشت ساکنین هر شهر و همیاری با وزارت بهداری و یک سری اقدامات دیگر بر عهده شورای شهر تهران است.

وی ادامه داد: حال در شرایط بروز اپیدمی یک بیماری نادر اعضای شورای شهر تهران به واسطه وظایف خود که در بند 4 ماده 55 قانون شهرداری ها و اصلاحیه آن آمده است به عنوان یک نهاد نظارتی تقاضا دارد آمار مبتلایان و فوت شدگان به تفکیک در شهر تهران اعلام گردد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:، اما در پاسخ از یک سو رئیس جمهور نمایندگان مردم را کاسب کرونا می نامد و سخنگوی ستاد ملی کرونا هم اختیارات شورای شهر را زیر سوال می برد.

حق شناس گفت: این در حالی است که شهردار تهران هم از پاسخ به این مطالبه اعضای شورای شهر تهران سر باز زده است.

وی ادامه داد: این شیوه برخورد با اعضای شورای شهر تهران صحیح نبوده است و انتظار می رود ریاست شورا این موضوع را به سایر مسؤولان تذکر دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حق شناس: شورا وظیفه نظارت بر امور بهداشتی شهر را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق شناس: شورا وظیفه نظارت بر امور بهداشتی شهر را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید