خبر های خوش برای دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی ، شرایط اعطای وام دستیاری اعلام شد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت با اعلام شرایط اعطای وام دستیاری گفت: این وام قرض الحسنه 15 میلیون تومانی در 36 ماه بازپرداخت می شود.

خبر های خوش برای دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی ، شرایط اعطای وام دستیاری اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ عطر مردانه، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، هومان پارسایی درباره نحوه پرداخت وام دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی، گفت: در گذشته صندوق رفاه به دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وام ضروری به مبلغ یک میلیون تومان و وام ودیعه مسکن به متأهلین پرداخت می کرد، اما توجه به حوزه رفاهی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی بسیار کمرنگ بود.

دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت گفت: با آغاز به کار اولین مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در وزارت بهداشت، مکاتبات متعددی در جهت شرح وضع موجودصورت گرفت و با مشاوره های انجام شده از سوی این مجمع تصمیم بر ایجاد تحول در راستای تکریم و رفاه دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی گرفته شد.

این فعال دانشجویی با اشاره به اختصاص ردیف ویژه وام دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی در لایحه بودجه کشور، گفت: امیدواریم در سال های آینده فرایند اجرای این وام مستمر باشد و نگرانی برای دانشجویان دستیاری وجود نداشته باشد. بودجه اختصاص داده شده از سمت صندوق رفاه در یکی از بانک های کشور سرمایه گذاری شده و منبع مالی مربوط به این وام چیزی در حدود 150 میلیارد تومان خواهد بود.

پارسایی در تشریح چگونگی دریافت وام دستیاری خطاب به دانشجویان دستیاری و دکترای تخصصی بیان داشت: بر این اساس همکاری دو طرفه بین صندوق رفاه و بانک طرف قرارداد، به دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی متقاضی وام، وامی به مبلغ 10 تا 15 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه اعطا خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرایند اجرایی شدن این وام به این نحو است که از اوآخر مهرماه و اوایل آبان ماه جاری به دانشجویان جهت ثبت نام برای دریافت وام دستیاری اطلاع رسانی خواهد شد و آن ها می توانند از طریق پورتال صندوق رفاه دانشگاه خود در این خصوص اقدام به نام نویسی کنند. در ادامه اسامی این دانشجویان از طریق دانشگاه محل تحصیل به صندوق رفاه ارسال خواهد شد و پس از تأیید صندوق رفاه، اسامی به بانک جهت افتتاح حساب ارسال می شود.

دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت یادآور شد: در گام بعد دانشجویان جهت افتتاح حساب به سایت بانک مربوطه مراجعه کرده و پس از افتتاح حساب، کارت بانکی به درب منزل آن ها پست خواهد شد.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: برای دریافت این وام که به صورت قرض الحسنه با سود چهار درصد خواهد بود، نیاز به یک ضامن کارمند یا کاسب معتبر است که دارای چک یا سفته باشد. مبلغ وام بسته به تعداد دانشجوی متقاضی می تواند متفاوت باشد، بنابراین اگر تعداد افراد متقاضی در حدود 10 هزار نفر باشد، مبلغ وام 15 میلیون تومان به ازای هر نفر خواهد بود که درطی سه بازه زمانی سه ماهه و در هر بازه 5 میلیون تومان پرداخت خواهد شد. در صورتی که تعداد افراد متقاضی از عدد اعلام شده (10 هزار نفر) بیشتر و یا کمتر باشد مبلغ وام دستیاری نیز متغیر خواهد بود.

وی با بیان این که بازپرداخت 15 میلیون تومام وام دستیاری، 12 ماه پس از دریافت اولین پنج میلیون تومان خواهد بود، گفت: بازپرداخت این وام 36 ماهه بوده و پرداخت اولین قسط آن 12 ماه پس از دریافت اولین پنج میلیون تومان یعنی آذر ماه سال 1400 خواهد بود.

پارسایی با اشاره به خبر های خوش در حوزه دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی تاکید کرد: از اوایل مهرماه تمام دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی که بیمه نیستند تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خبر های خوش برای دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی ، شرایط اعطای وام دستیاری اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر های خوش برای دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی ، شرایط اعطای وام دستیاری اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید