رادیو بین المللی چین: آزادی بیانی که آمریکایی ها از آن دم می زدند چه شد؟

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، بسیاری از خبرنگاران در دل آمریکا و مدعی آزادی بیان در دنیا، مورد برخوردهای خشونت آمیز پلیس قرار گرفتند.

رادیو بین المللی چین: آزادی بیانی که آمریکایی ها از آن دم می زدند چه شد؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر مردانه به نقل از رادیو بین المللی چین، چندی پیش، خبرنگار سی ان ان که هنگام تهیه گزارش از تظاهرات در آمریکا شاهد دستگیری یکی از همکاران سیاه پوست خود بود گفت: من تا کنون چنین چیزی ندیده ام! و این در حالی است که چشم چپ یک خبرنگار زن آمریکایی نیز در اثر شلیک گلوله های پلاستیک از سوی پلیس به شدت زخمی شده است. در شرایطی که شاهد بروز اعتراضات گسترده در آمریکا هستیم، بسیاری از وبلاگ عطر مردانه در دل تنها به اصطلاح ابرقدرت و مدعی آزادی بیان در دنیا، مورد برخوردهای خشونت آمیز پلیس قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تصاویری از خشونت پلیس آمریکا علیه وبلاگ عطر مردانه در رسانه ها پخش شده که نشان می دهد بسیاری از وبلاگ عطر مردانه هنگام کار مورد اصابت گلوله، ضرب و شتم، پاشیدن اسپری فلفل و حتی دستگیر شدن از سوی پلیس قرار گرفته اند. علاوه بر این، پلیس آمریکا به وبلاگ عطر مردانه کشورهای دیگر از جمله استرالیا، روسیه و آلمان نیز حمله نموده است. این خشونت ها خشم و انزجار مردم سراسر دنیا را برانگیخته است. سیاستمداران آمریکا از چه چیز تا این اندازه شرمسارند که می خواهند آن را پنهان نمایند؟!

پس از روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، سرکوب رسانه ها توسط این دولت به امری عادی تبدیل شد. مقامات آمریکایی با انتقاد از رسانه ها به آنان انگ اخبار جعلی زندند. در پی درگیری اخیر ترامپ و توئیتر، رئیس جمهور آمریکا با صدور فرمانی محدودیت هایی را برای فعالیت شبکه های اجتماعی وضع کرد.

پس از شیوع کرونا، سیاستمداران آمریکا در پاسخ به تردیدها و پرسش های مردم بارها دست به دروغ پردازی، خودستایی و فرافکنی زدند و در مقابل نه تنها به شدت وبلاگ عطر مردانه را به خاطر طرح این پرسش ها مورد انتقاد قرار دادند بلکه حتی در مواردی نشست های خبری را ترک کردند.

جالب آنجا است که بعضی سیاستمداران آمریکایی نه تنها به توصیه های متخصصان گوش ندادند بلکه مانع از بیان نظرات آنها شدند و حتی چند تن از مقاماتی که واقعیت را به مردم گفتند از کار برکنار کردند.

اکنون تعداد مبتلایان کرونا در آمریکا از یک میلیون و 850 هزار نفر فراتر رفته و اعتراضات به بیش از 140 شهر این کشور گسترش یافته است اما باز هم آن دسته از سیاستمداران آمریکایی که تنها به منافع سیاسی خود توجه دارند، همچنان در حال فرافکنی و مقصر دانستن دیگران هستند تا شاید از این طریق ناتوانی و شکست خود را پنهان نمایند.

با آشکار شدن هر چه بیشتر حقیقت، بهره گیری سیاستمداران آمریکایی از معیارهای دوگانه نیز بر همگان روشن تر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رادیو بین المللی چین: آزادی بیانی که آمریکایی ها از آن دم می زدند چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رادیو بین المللی چین: آزادی بیانی که آمریکایی ها از آن دم می زدند چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید