روش های استفاده صحیح و اصولی از ماسک را بدانیم

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، هر چند که این روز ها اصرار بر استفاده از ماسک برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است. اما، نباید فراموش کنیم که استفاده صحیح و درست از ماسک هم مهم است.

روش های استفاده صحیح و اصولی از ماسک را بدانیم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عطر مردانه، مطابق دستورالعمل های منتشر شده سازمان جهانی بهداشت درباره نحوه استفاده صحیح از ماسک برای محافظت از کرونا ویروس جدید، افراد سالم و یا بیمار خصوصاً زمانی که با علائم سرفه های خشک، عطسه و تب روبرو می شوند، احتیاج به استفاده از ماسک مناسب دارند.

رعایت توصیه ها و نکات بهداشتی در استفاده از ماسک بسیار لازم است چرا که استفاده از ماسک آلوده یا نامناسب برای افراد حتی می تواند خطرناک هم باشد.

سازمان جهانی بهداشت در مقاله ای باید ها و نباید های استفاده از ماسک پزشکی را برای پیشگیری و انتقال بیماری کرونا منتشر نموده است که می خوانیم.

عدم استفاده از ماسک های آلوده، پرهیز از قرار داردن ماسک زیر بینی، عدم استفاده از ماسک های شل و گشاد، عدم لمس قسمت جلویی ماسک، اجتناب از برداشتن ماسک حین صحبت با دیگران، پرهیز از قرار دادن ماسک در محل دسترسی دیگران، عدم استفاده مجدد از ماسک، شست و شوی دست ها قبل و بعد از لمس کردن ماسک، آنالیز ماسک از نظر سلامت، استفاده از قسمت رنگی به سمت بیرون، قرار دریافت قسمت فلزی روی بینی، پوشاندن کامل دهان، بینی و چانه، عدم فاصله بین صورت و ماسک، پرهیز از لمس کردن ماسک، برداشتن ماسک از قسمت بند آن، دور کردن ماسک از مقابل صورت و انداختن ماسک در سطل زباله، توصیه های سازمان جهانی بهداشت برای استفاده صحیح و مناسب از ماسک است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روش های استفاده صحیح و اصولی از ماسک را بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های استفاده صحیح و اصولی از ماسک را بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید