سخنگوی نظامی حفتر:ترکیه 3 هزار نظامی در لیبی دارد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، سخنگوی نظامی تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی مدعی شد که ترکیه سه هزار نظامی و سیزده هزار شبه نظامی برای حمایت از دولت وفاق ملی لیبی به این کشور اعزام نموده است.

سخنگوی نظامی حفتر:ترکیه 3 هزار نظامی در لیبی دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر مردانه، احمد المسماری سخنگوی فرماندهی کل تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی تعداد نظامیان ترکیه ای در لیبی را قریب به سه هزار نفر تخمین زد.

روزنامه الشروق مصر به نقل از المسماری آورده است که ارتش مصر اکنون آماده است تا با ترکیه در هر کجا چه در دریای مدیترانه و چه خاک لیبی مقابله کند.

سخنگوی ژنرال خلیفه حفتر درباره خطوط تماس در دو منطقه سرت و الجفره گفت: اوضاع میدانی در دو منطقه الجفره وسرت کاملا در آرامشی شکننده است و واحدهای ارتش ملی لیبی به شکل خوبی در غرب شهر سرت و غرب و شمال غرب شهر الجفره مستقر هستند.

المسماری بر آمادگی خطوط دفاعی نیروهایشان برای مقابله با هر کوشش نیروهای فائز السراج برای نزدیک شدن به شهر سرت تاکید نمود.

سخنگوی نظامی حفتر با متهم کردن ترکیه گفت: در حال حاضر ما از بیش از 20 هزار تروریست صحبت می کنیم، اما گروه هایی از این تعداد به سوریه بازگشتند و گروه های دیگری هم به ایتالیا گریختند و گمان می رود که در حال حاضر بین 13 تا 15 هزار مزدور خارجی در لیبی هستند که از اتباع سوریه، چاد، آفریقا و دیگر کشورها هستند.

لیبی از سال 2011 و از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی با گسستگی سیاسی روبرو شده و تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می نماید. دو طرف از فروردین سال 98 وارد درگیری های شدیدی با یکدیگر شده اند که همچنان ادامه دارد.

حفتر از حمایت مصر، روسیه، امارات و چند کشور اروپایی و در مقابل نیروهای دولت وفاق ملی از حمایت ترکیه و قطر برخوردار است امری که نگرانی مصر را برانگیخته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "سخنگوی نظامی حفتر:ترکیه 3 هزار نظامی در لیبی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی نظامی حفتر:ترکیه 3 هزار نظامی در لیبی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید