شهنازی: داوران قشر محروم والیبال اند، گروه ایران در المپیک راحت است

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، کارشناس والیبال ایران با حمایت از داوران لیگ برتر گفت: شخصا از نحوه قضاوت داوران در لیگ رضایت دارم اما متاسفانه پولی که به آن ها می دهند کفاف زندگی روزانه این عزیزان را هم نمی دهد.

شهنازی: داوران قشر محروم والیبال اند، گروه ایران در المپیک راحت است

ناصر شهنازی در خصوص باخت تیم والیبال سایپا مقابل سپاهان اصفهان در هفته هفدهم لیگ برتر شرح داد: فشردگی بازی ها قطعا روی همه تیم ها از جمله تیم ما تاثیر می گذارد ولی چیزی است که خودمان قبول نموده ایم و شرایط برای همه ما یکسان است. نمی خواهم باخت خود را توجیه کنیم ولی واقعیت این است که ما دو بازی سنگین 5 ستی را قبل از این ملاقات پشت سر گذاشتیم. آخرین بازی ما هم روز پنجشنبه بود، یعنی یک روز کمتر از هفته های دیگر برای استراحت و ریکاوری زمان داشتیم. اگر کیفیت تیم ما در بعضی مسابقات پایین می آید طبیعی است و خودمان این شرایط را پذیرفته ایم.

او اضافه نمود: به نظرم در بحث فنی هم تیم سپاهان بهتر از ما بازی کرد از این که بگویم اشتباهات فردی مان باعث باخت شد، بدم می آید می خواهم بگویم همه عوامل تیم ما از کادر فنی تا بازیکنان در این باخت تاثیرگذار بودند چرا که در جریان بازی اشتباهاتی را مرتکب شدند. ست اول را با اشتباهاتی که داشتیم واگذار کردیم و در ست دوم با بیشتر کردن فشار روی تیم حریف به برد رسیدیم. اما در ست های سوم و چهارم شرایط فرق کرد سپاهان در سرویس و دفاع روی تور عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست به چیزی که مستحق اش بود برسد. این برد حق سپاهان بود ما در ست چهارم فوق العاده ضعیف عمل کردیم و اصلا نمی توان در خصوص آن صحبت کرد. سپاهان همواره به قول معروف گربه سیاه تیم سایپا است ولی مطئمن باشید روی نقاط ضعف این تیم کار می کنیم و در بازی های بعد شرایط متفاوت خواهد بود.

سرمربی تیم والیبال سایپا در پاسخ به این سوال که می توان گفت بازیکنانش از نظر بدنی در این ملاقات کم آورده بودند؟ اظهار کرد: خیر این طور نیست وقتی که شما چند بازی را در 5 ست به سرانجام می رسانید بیش از آن که از نظر بدنی کم بیاورید در بحث روانی تیم دچار فشار زیادی می گردد. تیم ما هم چنین شرایطی داشت. در طول بازی سپاهانی ها عملکرد خوبی داشتند و باید این برد را به آنها تبریک گفت. یک موضوع دیگر هم که وجود دارد صندلی تیم ها در جدول رده بندی است وقتی تیمی مثل سپاهان مقابل سایپا قرار می گیرد بازیکنانش با 100 درصد توان بازی می نماید چون معتقدند با تیم اول یا دوم جدول بازی دارند که باید بهترین عملکرد را داشته باشند.

او در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان اصلی این تیم مانند معنوی نژاد، فائزی و اسماعیل نژاد که در ابتدای فصل مصدومیت هایی داشتند به اوج آمادگی رسیده اند؟ گفت: ما از ابتدای فصل این مصدومان را داشتیم و با آنها قرارداد بستیم چرا که معتقد بودیم در اواسط لیگ به اوج آمادگی خواهند رسید. خوشبختانه الان همه بازیکنان ما در اوج آمادگی هستند و شرایط تیم راضی نماینده است. هیچ یک از بازیکنان ما در طول مسابقات به لحاظ بدنی افت نمی نمایند و بنده می توانم بگویم تیم ما جزو مدعیان لیگ است. البته لیگ سال جاری مانند سال های قبل نیست که یک یا دو تیم مانند بانک سرمایه و پیکان از قبل قهرمان لیگ باشند. شش تیم داریم که می توانند برنده از زمین خارج شده و به عنوان قهرمانی برسند.

شهنازی همچنین در خصوص اعتراضات زیادی که نسبت به داوری های لیگ برتر وجود دارد نیز شرح داد: محروم ترین قشر در والیبال ایران داوران هستند، پولی که به آن ها پرداخت می گردد حتی کفاف هزینه های روزانه زندگی آن ها را نیز نمی دهد. نبض یک بازی و تیم ها در جریان بازی، در اختیار داوران است. اگر این عزیزان تامین نشوند به مرور زمان مشکلاتی ایجاد می گردد که نمی توان آن ها را رفع کرد. صادقانه می خواهم بگویم که در طول این فصل هیچ مسئله ای با داوری ها نداشته ام چون داوران ایران جزو بهترین ها هستند. اگر اشتباهی بوده سهوی است و هیچکس عمدا اشتباهی نمی نماید. تنها در بحث داوران خط شهرستان ها مسائلی وجود دارد که باید فدراسیون در خصوص آن ها تمهیدات لازم را بیاندیشد. به صورت کلی از داوری های لیگ شخصا رضایت دارم.

او همچنین راجع به گروه تیم ملی ایران در بازی های المپیک نیز گفت: خوشبختانه گروهی که تیم ملی ایران در آن حضور دارد نسبت به گروه مقابل راحت تر است، اما تاکید می کنم که نباید فکر کنیم تیم ملی کار راحتی دارد. تیم های مثل لهستان، ایتالیا و کانادا در گروه ایران حضور دارند که همه از خوب های جهان هستند، اما واقعیت این است که گروه مقابل دشوارتر است.

این کارشناس والیبال در پاسخ به این سوال که آیا ایران می تواند مقام پنجم خود در المپیک گذشته را تکرار کند؟ شرح داد: همین که تیم ملی اران در جمع بهترین های جهان قرار گرفته است افتخار بزرگی است و برای دومین بار چنین مهمی را به دست آورده ایم. با این وجود می خواهم بگویم که فعلا نمی توان در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در المپیک پیش رو نظر داد. باید تا زمان بازی های المپیک صبر کنیم تا با توجه به شرایط آن روزهای تیم ایران، راجع به عملکرد احتمالی اش در المپیک صحبت کنیم. فعلا بازی های فشرده ای چون لیگ را پیش رو داریم که احتمال مصدومیت بازیکنان را بالاتر می برد. کار بسیار سختی در پیش داریم و امیدوارم نتیجه خوبی برای ایران رقم بخورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهنازی: داوران قشر محروم والیبال اند، گروه ایران در المپیک راحت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهنازی: داوران قشر محروم والیبال اند، گروه ایران در المپیک راحت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید