مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان طالبان است

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در گفتگویی با القدس العربی گفت که هیات مذاکره کننده ای که قرار بود دور جدیدی از گفتگوها در دوحه داشته باشد به قطر نرفته است.

مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان طالبان است

وی با اعلام اخلال در فرایند آزادی بازداشت شدگان طالبان از سوی مقامات کابل، اظهار داشت که فرایند مذاکرات قبل از آزادی همه بازداشت شدگان طالبان طبق توافق دوحه، تکمیل و طی نخواهد شد و قبل از آغاز هر گفتگویی باید همه بازداشت شدگان آزاد شوند.

سهیل شاهین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا موعد نهایی تکمیل فرایند مذاکرات اساسا به پایبندی دولت افغانستان با بندهای توافق امضا شده در دوحه مرتبط است، اظهار داشت که این فرایند مشروط به اجرای توافق دوحه است.

وی در عین حال گفت که مقدمات برای آغاز مذاکرات میان طالبان و طرف افغانی و نمایندگان بین المللی و سازمان ملل به منظور خاتمه دادن به درگیری و جنگ 19 ساله در این کشور، جریان دارد تا بستر مناسبی برای بازگشت حاکمیت به ملت و خروج نیروهای خارجی فراهم گردد.

سخنگوی طالبان در ادامه بیان نمود که این گروه به خشونت دست نمی زند و در موضع دفاعی ضد تجاوز خارجی(ایالات متحده) است و اینکه مشتاق است در آینده و پس از نتایجی که از فرایند مذاکرات محقق خواهد شد، نماینده ملت افغان باشد.

سهیل شاهین همچنین از نقش قطر در نزدیک کردن دیدگاههای طرفهای مورد منازعه تمجید و آنرا میانجیگری شفاف توصیف کرد و گفت که دفتر طالبان در دوحه فعالیت خود را توسعه خواهد داد.

القدس العربی گزارش داد: مذاکرات جدید میان دولت افغانستان و طالبان که قرار بود برگزار گردد به علت عدم آزادی بعضی از بازداشت شدگان با مانع روبرو شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان طالبان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با کابل مشروط به آزادی زندانیان طالبان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید