مسکو: جنگنده های روس بمب افکن های آمریکایی را رهگیری کردند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، وزارت دفاع روسیه گفت که جنگنده های این کشور چند بمب افکن آمریکایی را بر فراز دریای بالتیک و سیاه رهگیری کردند.

مسکو: جنگنده های روس بمب افکن های آمریکایی را رهگیری کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر مردانه، وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که نیروی هوایی این کشور روز جمعه چند بمب افکن راهبردی آمریکایی B-1B را بر فراز دریای بالتیک و سیاه شناسایی کرده و چند جنگنده را از پایگاه هایی در جنوب و غرب برای رهگیری آنها اعزام کرد.

پس از آنکه جنگنده های روسی به این هواپیماهای آمریکایی نزدیک شده اند، این هواپیماها اقدام به تغییر جهت و دور شدن از مرزهای دریایی روسیه کردند.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، پیش از رهگیری بمب افکن های آمریکایی توسط جنگنده های روسی، رادارهای این کشور در مسافت قابل توجهی از مرزها، این بمب افکن ها را ردیابی کرده بودند.

جنگنده های سوخو-27P و سوخو-30SM هواپیماهایی بودند که به رهگیری بمب افکن های آمریکایی پرداختند.

دو روز پیش نیز ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا طی بیانیه ای از رهگیری یک هواپیمای جاسوسی و شناسایی P-8A خود توسط دو جنگنده سوخو-35 روسیه بر فراز آبهای دریای مدیترانه خبر داده بود. (جزئیات بیشتر)

در این بیانیه نیروی دریایی آمریکا آمده بود، برای سومین بار در دو ماه، خلبانان روسی به شیوه ای ناامن و غیرحرفه ای هواپیماهای شناسایی ما را تعقیب کردند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسکو: جنگنده های روس بمب افکن های آمریکایی را رهگیری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: جنگنده های روس بمب افکن های آمریکایی را رهگیری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید