معاونت علمی از طرح های نو برای مبارزه با کرونا حمایت می کند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان گفت: با کمک زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می دهیم عنوان فراخوانی است که قصد دارد با هم افزایی فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری برای مبارزه با ویروس جدید کرونا گام بردارد.

معاونت علمی از طرح های نو برای مبارزه با کرونا حمایت می کند

به گزارش گروه فناوری وبلاگ عطر مردانه به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی گفت: با ورود ویروس کرونای جدید به کشورمان، در کنار زحمات جامعه پزشکی و پرستاری، فراخوانی داده ایم با عنوان با یاری زیست بوم فناوری و نوآوری کرونا را شکست می دهیم تا بر اساس آن، توان شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، همپای سایر نهاد ها و مردم، مشکل و معضل ویروس کرونا را رفع کنند.

حمایت معاونت علمی از طرح های نو و برنامه های خاص برای مبارزه با کرونا

سخنگوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه انتشار این فراخوان عزمی جدی برای مقابله با بیماری کرونای جدید است، ادامه داد: شرکت های دانش بنیان تولید کننده تجهیزات و لوازم پزشکی و آزمایشگاهی، تولید کنندگان ماسک نانو و ژل های ضد عفونی کننده، کیت های پزشکی و تشخیصی و تولید کننده های دارو های مرتبط، در این فراخوان ملی حضور دارند دعوت می شوند و در صورت ارائه برنامه های خاص و طرح های نو، از یاری های ویژه معاونت علمی بهره مند خواهند شد.

رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید بر اینکه، مردم ایران اسلامی همچون همواره تاریخ، از تهدید ها فرصت خواهند ساخت و با اتحاد و همگرایی و بهره مندی از هوش و خلاقیت و توان علمی جوانان کشور از شیوع ویروس کرونا، یک فرصت ملی برای مقابله با بحران های اینگونه ایجاد خواهند کرد، ابراز کرد: به همین دلیل، استارتاپ های فعال در حوزه های خدماتی، آموزشی، ارائه خدمات آنلاین و تولید محتوا نیز اعلام آمادگی کرده اند که در این پویش ما را یاری خواهند کرد و با تخفیف های ویژه این دوران، رنج مردم را کمتر خواهند کرد و تسهیلات لازم در اختیار جامعه خواهند گذاشت.

کرمی همچنین بیان نمود: مراکز رشد و نوآوری، شتابدهنده ها، مراکز علمی و شرکت های خلاق و نوآور نیز به عنوان بخش حمایت کننده از ایده های نوآور برای رفع نیاز مردم بخش دیگری از این زیست بوم هستند که می توانند طرح های خود را به ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال کنند.

وی با اشاره به حمایت های همه جانبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از صاحبان ایده و محصول برای رفع خطرات ویروس کرونا، افزود: علاقمندان برای عضویت در این پویش، می توانند به سایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (farhang.isti.ir) مراجعه کنند. در این میان و با انتشار این فراخوان از برترین تولیدات، محصولات و خدمات مرتبط به روش های گوناگون حمایت می شود.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تاکید بر اهمیت حفظ امنیت روانی جامعه در شرایط حاضر، گفت: در این راستا شرکت های صنایع خلاق و تولید محتوا با ارائه مطالب و محتوای ارزشمند می توانند ضمن آگاهی بخشی و آموزش مناسب در بین مردم، علاوه بر حفظ روحیه مقاومت و شکیبایی، از اثرات مخرب شایعات و اخبار جعلی نیز بکاهد.

کرمی در خاتمه ضمن ابراز امیدواری از برچیدن مخاطرات و مسائل به وجود آمده ویروس کرونا به یاری عموم مردم ایران، بیان نمود: تاریخ ایران اسلامی، همواره یادآور آن است که ما در دشوارترین دوران، پیروز نهایی و سربلند حادثه های بوده ایم و همچنان نیز بر این جهت حرکت خواهیم کرد. بی شک با مختصاتی که امروز، زیست بوم نوآوری و فناوری کشورمان به دست آورده است، در آزمایش مبارزه با ویروس کرونا، پیروزمندانه وارد مرحله بلوغ و شکوفایی گام برخواهد داشت. مردم شریف مان نیز با اعتماد به این زیست بوم و بازیگران اثرگذارش که جمعی از خلاق ترین و فعال ترین جوانان و تلاش گران کشورمان را تشکیل می دهد، شتاب این فرآیند را افزایش خواهند داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معاونت علمی از طرح های نو برای مبارزه با کرونا حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاونت علمی از طرح های نو برای مبارزه با کرونا حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید