مقایسه 10 سرمربی تیم ملی در 6 بازی نخست، کی روش در صدر، پروین قعرنشین

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، پروین بدترین آغاز را در تیم ملی داشته است. او در اولین تجربه اش به عنوان سرمربی ایران، یمن جنوبی را 2 بر صفر شکست داد و با سه تساوی مقابل تیم های گینه، عراق و اوگاندا و دو شکست مقابل کویت و لهستان بدترین عملکرد در شش بازی اول را از خودش بر جای گذاشته است. علی پروین در 34 بازی که به عنوان سرمربی تیم ملی روی نیمکت نشسته بود، 15 برد، 11 تساوی و 8 باخت کسب کرد.

مقایسه 10 سرمربی تیم ملی در 6 بازی نخست، کی روش در صدر، پروین قعرنشین

آنالیز عملکرد شش بازی ابتدایی سرمربیان مختلف تیم ملی فوتبال ایران نشان می دهد که علی پروین علی رغم کارنامه پیروز، بدترین شروع را نسبت به این تعداد بازی داشته و کارلوس کی روش صدرنشین این مقایسه است.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 قطر دو شکست غیر منتظره مقابل تیم های ملی عراق و بحرین داشت و این موضوع موجب شد که نقدها بسیاری علیه تیم ملی و سرمربی این تیم، مارک ویلمتوس شکل بگیرد. در حال حاضر تندترین نقدها، ویلموتس را نشانه رفته و بسیاری در حال قیاس عملکرد او با کارلوس کی روش هستند. او در شش بازی که به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته صاحب سه پیروزی مقابل تیم های سوریه، کامبوج و هنگ کنگ، یک تساوی مقابل کره جنوبی و دو شکست مقابل تیم های بحرین و عراق شده است. نکته ای که خیلی از کارشناسان به آن اعتقاد دارند این است که نباید انتها دوران کی روش را با شروع ویلمتوس مقایسه کرد.

در این گزارش می خواهیم عملکرد 10 سرمربی اخیر تیم ملی فوتبال ایران که حداقل در شش بازی روی نیمکت تیم ملی نشستند را آنالیز کنیم. این مساله نشان خواهد داد که مربیان تیم ملی در شش ملاقات ابتدایی خود روی نیمکت تیم ملی چه نتایجی را کسب نموده اند.

علی پروین؛ 5 امتیاز

پروین بدترین شروع را در تیم ملی داشته است. او در اولین تجربه اش به عنوان سرمربی ایران، یمن جنوبی را 2 بر صفر شکست داد و با سه تساوی مقابل تیم های گینه، عراق و اوگاندا و دو شکست مقابل کویت و لهستان بدترین عملکرد در شش بازی اول را از خودش بر جای گذاشته است. علی پروین در 34 بازی که به عنوان سرمربی تیم ملی روی نیمکت نشسته بود، 15 برد، 11 تساوی و 8 باخت کسب کرد.

محمد مایلی کهن؛ 11 امتیاز

او که حدود یک سال و نیم راهنمایی تیم ملی را بر عهده داشت، در اولین بازی خود به عنوان سرمربی، با تیم ملی ترکمنستان بازی کرد که تساوی یک بر یک، نتیجه این بازی بود. دو برد مقابل قطر، یک برد و یک تساوی مقابل کویت در بازی های محبت آمیز، نتایجی است که مایلی کهن با تیم ملی در شش بازی اول به دست آورده است. مایلی کهن در 38 بازی که سرمربی تیم ملی ایران بوده است، 23 برد، 9 تساوی و 6 باخت به دست آورده است.

منصور پورحیدری؛ 12 امتیاز

سرمربی اسبق تیم ملی ایران که به مدت یک سال و چهار ماه روی نیمکت تیم ملی نشست، در اولین تجربه خود در چارچوب بازی محبت آمیز مقابل کویت 3 بر صفر بازنده شد. پورحیدری در ادامه کار خود در مسابقات آسیایی بانکوک، چهار برد مقابل تیم های تاجیکستان، لائوس، چین و قزاقزستان و یک باخت مقابل عمان به دست آورد. پورحیدری در 17 بازی که سرمربی تیم ملی بود، 9 برد، 5 تساوی و 3 باخت کسب کرد.

جلال طالبی؛ 11 امتیاز

جلال طالبی در دو دوره راهنمایی تیم ملی ایران را پذیرفت. دوره اول او به سال 1998 برمی شود در جایی که تیم ملی به جام جهانی صعود نموده بود پس از انجام چند بازی محبت آمیز تومیسلاو ایویچ از سمت خود کنار رفته بود. با روی کار آمدن جلال طالبی، تیم ملی یک بازی محبت آمیز با کرواسی داشت که 2 بر صفر مقابل این تیم بازنده شد و جلال طالبی پس از اتمام جام جهانی 98 فرانسه از سمت خود کنار رفت. دوره دوم حضور جلال طالبی در تیم ملی پس از دوران حضور منصور پورحیدری رقم می خورد. او در اولین بازی خود مقابل قبرس در چارچوب یک بازی تدارکاتی به تساوی بدون گل دست پیدا کرد و در ادامه راه در مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا، سه برد، یک تساوی و یک باخت به دست آورد. جلال طالبی در مجموع دو دوره عملکردی که در تیم ملی داشت، در 25 بازی، 14 برد، 5 تساوی و 5 باخت به دست آورد.

میروسلاو بلاژویچ؛ 7 امتیاز

این مربی کراوات که هشت ماه روی نیمکت تیم ملی نشست، در شش بازی اول خود به به عنوان سرمربی ملی پوشان، عملکرد خوبی نداشت و سه باخت در مجموع مسابقات جام ال جی و یک بازی محبت آمیز به دست آورد. دو برد مقابل تیم های عمان و بوسنی و هرزگوین و یک تساوی مقابل بوسنی در چارچوب یک بازی محبت آمیز، دیگر نتایج ابتدایی چیرو بود. بلاژویچ در کل 19 بازی روی نیمکت تیم ملی نشست و 10 برد، 4 تساوی و 5 باخت کسب کرد.

برانکو ایوانکوویچ؛ 10 امتیاز

دوره حضور برانکو در تیم ملی یک وقفه یک ساله داشت که در آن یک سال، همایون شاهرخی راهنمایی تیم ملی را برعهده گرفت. اولین حضور برانکو در تیم ملی با شکست همراه بود و ایران در یک بازی محبت آمیز، 3 بر 2 از تیم اسلواکی بازنده شد. 3 برد مقابل تیم های ونزوئلا، کویت و اوکراین، یک تساوی مقابل جمهوری آذربایجان و یک شکست مقابل تیم اردن، حاصل شش بازی اول حضور برانکو در تیم ملی است. برانکو در 52 بازی که سرمربی تیم ملی بود، 33 برد، 10 تساوی و 9 باخت حاصل کرد.

امیر قلعه نویی؛ 12 امتیاز

قلعه نویی که بعد از اتمام جام جهانی 2006 به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی گردید، در اولین بازی خود در چارچوب ملاقات تدارکاتی مقابل امارات رفت و یک بر صفر پیروز شد. بعد از این ملاقات، تیم ملی به رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا رفت و سه تساوی مقابل سوریه، کره جنوبی و اردن و دو پیروزی مقابل سوریه و عراق حاصل کار سرمربی تیم ملی ایران در شش بازی اول بود. قلعه نویی در 17 بازی، 10 برد، 6 تساوی و یک باخت برای تیم ملی ایران به دست آورد.

علی دایی؛ 11 امتیاز

دایی که پس از خداحافظی اش از فوتبال، به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی گردید. در اولین بازی مقابل بحرین رفت و در منامه یک بر صفر بازنده شد. یک برد مقابل زامبیا در بازی محبت آمیز، دو تساوی و دو برد مقابل کویت و امارات در مقدماتی جام جهانی 2010، حاصل کار علی دایی در شش تجربه اولش در تیم ملی بود. علی دایی در 24 بازی که روی نیمکت تیم ملی نشست، 15 برد، 6 تساوی و 3 باخت کسب کرد.

افشین قطبی؛ 9 امتیاز

سرمربی پیشین پرسپولیس پس از باخت تیم ملی مقابل عربستان در مقدماتی جام جهانی 2010 راهنمایی تیم ملی را بر عهده گرفت. قطبی در بازی اول در چارچوب بازی محبت آمیز، مقابل چین یک بر صفر بازنده شد و در مقدماتی جام جهانی، سه بازی مهم با تیم های کره شمالی، امارات و کره جنوبی داشت، که حاصل آن 2 تساوی مقابل کره شمالی و جنوبی و یک برد مقابل امارات بود. یک تساوی مقابل بوتسوانا و یک برد مقابل بوسنی حاصل شش بازی اول قطبی روی نیمکت تیم ملی است. قطبی در مجموع در 30 بازی، 16 برد، 6 تساوی و سه باخت به دست آورد.

کارلوس کی روش؛ 16 امتیاز

نامدارترین سرمربی تاریخ تیم ملی فوتبال ایران که در دوره هشت ساله خود لحظه های متفاوت و هیجان انگیزی برای فوتبال ایران به ارمغان آورد، در شش بازی اول خود به عنوان سرمربی بهترین عملکرد را بین سرمربی های دیگر تیم ملی داشت و 5 برد و یک تساوی داشت. کارلوس کی روش در 100 بازی، 60 برد، 27 تساوی و 13 باخت به دست آورده است.

مارک ویلموتس؛ 10 امتیاز

سرمربی بلژیکی تیم ملی که میراث دار کی روش بود، در شش بازی که راهنمایی یوزها را بر عهده داشت به سه پیروزی مقابل تیم های سوریه، کامبوج و هنگ کنگ، یک تساوی مقابل کره جنوبی و دو شکست مقابل تیم های بحرین و عراق دست یافته است.

منبع: عصر ایران

به "مقایسه 10 سرمربی تیم ملی در 6 بازی نخست، کی روش در صدر، پروین قعرنشین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه 10 سرمربی تیم ملی در 6 بازی نخست، کی روش در صدر، پروین قعرنشین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید