منشاء آمار روحانی درباره کرونایی ها تعیین شد ، 25 میلیون ایرانی با ویروس کرونا تماس داشته اند ، این افراد ایمنی در حد واکسن به دست آورده اند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس برآورد و تخمین حاصل از یک مطالعه، حدود 25 میلیون ایرانی با ویروس کرونا تماس داشته و ایمنی در حد واکسن به دست آورده اند.

منشاء آمار روحانی درباره کرونایی ها تعیین شد ، 25 میلیون ایرانی با ویروس کرونا تماس داشته اند ، این افراد ایمنی در حد واکسن به دست آورده اند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه به نقل از ایرنا، دکتر رضا ملک زاده گفت: تا به حال ثابت شده که ایمنی این افراد پایدار است؛ به عبارتی این افراد مانند کسانی هستند که واکسن زده اند یا حتی نسبت به تزریق واکسن، ایمنی بیشتری پیدا کردند.

وی با تاکید بر این که تماس این تعداد هموطن با ویروس، تقریبی بر اساس یک پژوهش است، گفت: این کار پژوهشی روی حدود 10 هزار نفر در 13 تا 14 استان اجرا شده است.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: این مطالعه در فروردین ماه در کشور اجرا شده و ما شبیه این مطالعه را در شهریور ماه سال جاری انجام می دهیم تا دقیقا اعلام می کنیم کسانی که با بیماری تماس داشتند، چه تعداد هستند.

ملک زاده بیان داشت: این کار در سایر کشورها هم انجام می گردد؛ به طور مثال تخمین زده می گردد 120 میلیون آمریکایی تا به امروز با کرونا تماس پیدا نموده اند.

وی بیان داشت: آماری که خدمت رئیس جمهوری ارائه کردیم و ایشان اعلام کردند، آمار افرادی است که تخمین زده می گردد در کشور با کرونا تماس پیدا نموده و ایمنی به دست آورده اند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: معنای این آمار، افرادی که بر اثر کرونا بیمار شدند، نیست. آمار مربوط به بیماران و جزئیات آن از جمله فوت شدگان و بهبودیافتگان را مرتب وزارت بهداشت اعلام می نماید.

ملک زاده اضافه نمود: این آمار تقریبی از ایمنی یافتگان است که بر اساس کار پژوهشی اعلام شده تا معین گردد چه درصدی از ایرانیان با ویروس تماس پیدا نموده اند. بیشتر قریب به اتفاق کسانی که با ویروس تماس پیدا می نمایند، بدون علامت هستند و بیمار نمی شوند.

  • 50 درصد افرادی که با بیماری کرونا تماس داشتند، هیچ علامتی ندارند

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: از هر هزار نفری که با ویروس کرونا در تماس هستند، حدود 500 نفر اصلا علامتی ندارند و 350 نفر ممکن است حالتی نظیر سرماخوردگی خفیف داشته باشند.

ملک زاده ادامه داد: همچنین 150 نفر از هزار نفر حال شان بدتر می گردد و درصدی از آنان در بیمارستان های کشور بستری می شوند تا مداوا شوند.

معاون وزیر بهداشت اضافه نمود: تعدادی که بر اثر بیماری کرونا در بیمارستان های ما بستری شدند تا الان به حدود 350 هزار نفر رسیده اند. آنان فقط بخشی از افرادی هستند که با این بیماری تماس پیدا کردند.

  • مردم همچنان ماسک بزنند

معاون وزیر بهداشت تاکید نمود که ایمن شدن این تعداد ایرانی در برابر ویروس کرونا به این معنی نیست که آنان نباید ماسک بزنند یا نباید فاصله اجتماعی را رعایت نمایند.

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند، هیچ علامتی ندارند، میزان انتقال آنان از افراد بیمار، بیشتر است. ضروری است این افراد علاوه بر ماسک، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و در تجمعات شرکت ننمایند.

  • واکنش جدید درباره ابتلای 25 میلیون ایرانی به کرونا | با این فرض 3 میلیون نفر تا الان باید بستری می شدند
منبع: همشهری آنلاین

به "منشاء آمار روحانی درباره کرونایی ها تعیین شد ، 25 میلیون ایرانی با ویروس کرونا تماس داشته اند ، این افراد ایمنی در حد واکسن به دست آورده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشاء آمار روحانی درباره کرونایی ها تعیین شد ، 25 میلیون ایرانی با ویروس کرونا تماس داشته اند ، این افراد ایمنی در حد واکسن به دست آورده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید