می توان برگزاری کنکور را چند ماه به تأخیر انداخت

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه فقط نوشتن پروتکل برای پیشگیری از کرونا کافی نیست، گفت: ضمانت اجرایی برای عمل به پروتکل ها نداریم.

می توان برگزاری کنکور را چند ماه به تأخیر انداخت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ عطر مردانه، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در برنامه پرسشگر، درباره برگزاری آزمون های سراسری و کنکور در کشور در شرایط کرونا، اظهار کرد: بارها نظرات خود را خدمت مسؤولان و وزیر بهداشت و در مصاحبه ها اعلام کردیم.

وی ادامه داد: ما پروتکل می نویسیم ولی در عمل اجرایی نیست. واقعا یک فرد می تواند 4 ساعت ماسک بزند در سالن هایی که هوا نیست ، حضور داشته باشد؟

شهریاری با بیان اینکه فقط نوشتن پروتکل کافی نیست، گفت: ضمانت اجرایی برای اجرای پروتکل ها نداریم و 200 نفر تلفات روزانه حاکی از این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه باید شرایط استفاده همگام از ماسک فراهم گردد، اضافه کرد: از سوی دیگر ضمانت اجرایی نداریم که مثلا اگر کسی ماسک نزد، برخورد گردد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با آقای منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به وزیر علوم و وزیر بهداشت نامه نوشتیم و عنوان کردیم اولویت اول، سرنوشت فرزندان ماست.

وی توضیح داد: در این چند روز تلفنم را از دسترس خارج کردم چرا که هزاران تلفن و پیامک زده می شد که نمی خواهیم با کنکور جان فرزندانم را به خطر بیندازیم.

شهریاری با بیان اینکه با این سیستم اجرای پروتکل ها، سخت است سلامت را تضمین کنیم، اضافه کرد: نظر شخصی بنده این است تا زمانی که نتوانیم بیماری را کنترل کنیم، کنکور را برگزار نکنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می توان کنکور را یک مدتی به تعویق انداخت؟، گفت: نظر خودم این است که چند ماهی می تواند عقب بیفتد چرا که با چند ماه تأخیر، اتفاقی نمی افتد و مهم سلامت است.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه در این خصوص باید کارشناسان آنالیز نمایند و نظر بدهند، ادامه داد: اگر ستاد مبارزه با کرونا تصمیم نگیرد، مصوبه دو فوریتی می آوریم و جلوی همه کنکورهای سراسری را می گیریم؛ این موضوع یک شنبه و دوشنبه هفته آینده معلوم می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "می توان برگزاری کنکور را چند ماه به تأخیر انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می توان برگزاری کنکور را چند ماه به تأخیر انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید