نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، نماینده مجلس در واکنش به احتمال مستثنی شدن پزشکان از پرداخت مالیات پلکانی گفت: مالیات پلکانی یعنی هر کسی درآمد بیشتری دارد باید مالیات بیشتری هم پرداخت کند.

نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ عطر مردانه، مسعود رضایی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره پلکانی شدن شیوه پرداخت مالیات در گفت وگو با فارس گفت: پلکانی یعنی هر کسی درآمد و دارایی بیشتری دارد باید مالیات بیشتری هم پرداخت کند. فکر می کنم همه افراد فهیم مخصوصا پزشکان این را قبول دارند. حاکمیت مالیاتی هم این را حکم می کند از کسانی که توانایی مالی دارند مالیات اخذ شود.

وی خاطر نشان کرد: از پزشکان هم باید به صورت پلکانی مالیات وصول شود. این مساله ساده ای است و ضرورتی ندارد سران قوا بدان ورود کنند. نظام پزشکی به عنوان اتحادیه صنفی می تواند در نرخ گذاری تعرفه ها و ویزیت ها نظر دهد. فکر می کنم اینگونه کار راحت تر انجام شود. پزشکان هم قطعا می پذیرند اگر درآمدی دارند باید مالیات دهند و اگر ندارند لزومی به این کار نیست. اما اگر کار به افراد خاصی محول کنند، ظاهر قضیه شاید چندان خوشایند نباشد.

نباید در وصول مالیات استثنا قائل شد

کننده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی شرح داد: امروز وضع اقتصاد کشور به دلیل نامناسب بودن فروش نفت و تحریم ها خوب نیست و ناچار هستیم به هر صورت چرخ مملکت را بچرخانیم. در حالت عادی پایه های اصلی بودجه عمومی کشور از دو بخش تشکیل می شود: اخذ مالیات و عوارض و دیگری غرامت های بازرگانی اعم از نفت و غیرنفت. وقتی در بحث درآمد نفتی مشکل ایجاد شد، ناچار شدیم از طریق مالیات بودجه را تامین کنیم. در وصول مالیات هم استثنایی نباید باشد. همه افرادی که درآمد دارند، کارمند، پزشک، کسبه و... باید مالیات پرداخت کنند. هیچ فرد فهیمی با این امر مخالف نیست.

رضایی افزود: شاید عده ای این دید را داشته باشند که قرار است امر ناواجبی را عملی کنند ولی اگر با صنف هر قشری صحبت شود که خودشان هم در این امر دخالت داشته باشند، به راحتی می شود این موضوع را جا انداخت تا مورد پذیرش همه قرار بگیرد.

به گزارش فارس، بعد از الزام قانونی پزشکان برای پرداخت مالیات، فشارها برای مستثنی شدن مالیاتی آن ها شروع شد. در یکی از آخرین اقدام ها برخی از کنندگان پزشک مجلس، مسئولین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تلاش کردند تا مالیات کارانه ها در بخش دولتی را حذف کنند. به همین دلیل خبر می رسد که قرار است این موضوع در نشست شورایعالی سران قوا نیز مطرح شود. این در حالی است که ساز و کار نشست شورایعالی سران قوا برای بررسی مباحث کلان و راهبردی کشور برپا شده است و مطرح شدن مسائل خرد این چنینی در این نشست جای تعجب دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید پزشکان را از پرداخت مالیات مستثنی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید