هجوم ملخ های صحرایی به 4 ایالت پاکستان

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، دولت اسلام آباد از حمله ملخ های صحرایی به مزارع 4 ایالت مهم کشور پاکستان خبر داده و شرح داد: عملیات سم پاشی همچنان ادامه دارد.

هجوم ملخ های صحرایی به 4 ایالت پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عطر مردانه به نقل از اکسپرس نیوز، دسته های انبوه ملخ های صحرایی که از ده ها میلیون ملخ تشکیل شده اند به مزارع کشور پاکستان حمله کردند.

طبق اعلام دولت اسلام آباد ملخ های صحرایی به تمامی 4 ایالت رسمی کشور پاکستان حمله کرده و محصولات زراعتی را به نابودی کشاندند.

گزارش ها حاکی است بیشترین میزان حملات ملخ ها در ایالت بلوچستان گزارش شده و 31 منطقه در این ایالت مورد هجوم قرار گرفته اند.

در ایالت خیبرپختونخوا 10 منطقه، در ایالت پنجاب 9 منطقه و در ایالت سند نیز 11 منطقه مورد حمله گسترده ملخ های صحرایی قرار گرفته اند.

دولت اسلام آباد شرح داد: سم پاشی های گسترده هوایی برای مقابله با این آفت همچنان ادامه دارد ولی سرعت گسترش ملخ ها نیز باعث سخت تر شدن شرایط شده است.

دولت اسلام آباد برای مبارزه با ملخ های صحرایی از کشورهای ترکیه و چین نیز کمک گرفته ولی با این حال نتوانسته مانعی جدی برای گسترش ملخ ها ایجاد کند.

ملخ های صحرایی با گذر از مرزهای شرقی پاکستان وارد بخش های زیادی از هند شده اند و اینک کشاورزان هندی نیز برای حفاظت از محصولات خود با چالشی جدی روبرو هستند.

این درحالی است که حضور ملخ های صحرای از سوی عربستان به کشاورزی در نقاط جنوبی ایرانی نیز خسارت های زیادی وارد کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هجوم ملخ های صحرایی به 4 ایالت پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم ملخ های صحرایی به 4 ایالت پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید