واکنش ایران به بازداشت کاوه افراسیابی در آمریکا

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، دستگیری کارشناس روابط بین الملل و استاد دانشگاه ایرانی در آمریکا را ناشی از تعصب و غرض ورزی دولت ضد ایرانی ترامپ دانست.

واکنش ایران به بازداشت کاوه افراسیابی در آمریکا

به گزارش ایرنا، علیرضا میریوسفی روز سه شنبه در واکنش به دستگیری کاوه افراسیابی، تحلیلگر مسایل ایران و آمریکا توسط وزارت دادگستری دولت ترامپ، این مطلب را مطرح نمود.

وی اضافه نمود: تاسف آور است که شنیده می گردد دولت متعصب و مغرض ضد ایرانی ترامپ در ساعات پایانی خود به دستگیری دکتر افراسیابی به اتهام های جعلی مبادرت نموده است.

وی اضافه نمود: دکتر افراسیابی به عنوان مامور نمایندگی فعالیت نداشته است و تنها به عنوان استاد دانشگاه و کارشناس روابط بین الملل کار می نموده است.

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: افراسیابی در خصوص مسائل بین المللی مشورت هایی را به نمایندگی ایران ارائه داده است و از همان ابتدا رابطه کاری وی با ما کاملا شفاف و باز بوده است.

کاوه افراسیابی تحلیلگر و کارشناس مسایل سیاست خارجی ایران و آمریکا است که وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه گفت به علت فعالیتی که آن را غیرقانونی خواندند، بازداشت شده است.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، انجام مصاحبه و حضور افراسیابی در شبکه های مختلف خبری، نوعی لابیگری محسوب شده و مدعی هستند که او از طرف ایران ماموریت داشته است.

منبع: فرارو

به "واکنش ایران به بازداشت کاوه افراسیابی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به بازداشت کاوه افراسیابی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید