ورزش شدید روزانه موجب افزایش طول عمر زنان می گردد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، در یک مطالعه، توانایی ورزش و عملکرد قلب در طول ورزش در زنان و ارتباط آن با نرخ زنده ماندن آنالیز شد.

ورزش شدید روزانه موجب افزایش طول عمر زنان می گردد

به گزارش، مطالعه جدید نشان می دهد زنانی که به شدت ورزش می نمایند با کاهش قابل توجه ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی، سرطان و سایر علل روبرو هستند.

در این مطالعه، توانایی ورزش و عملکرد قلب در طول ورزش در زنان و ارتباط آن با نرخ زنده ماندن آنالیز شد.

این مطالعه شامل بیش از 4000 زن بزرگسال بود که به دلیل مشکوک بودن به ابتلا به بیماری عروق کرونر، برای اکوکاردیوگرافی ورزش تردمیل مراجعه نموده بودند.

جسوس پتیرو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کورونا اسپانیا، در این باره می گوید: تا می توانید ورزش کنید. تناسب اندام و قلب از شما در مقابل مرگ به هر دلیلی محافظت می نماید.

در این مطالعه، شرکت نمایندگان بر روی تردمیل راه رفته یا می دویدند، به تدریج سرعت شان را افزایش می دادند و آنقدر ادامه می دادند تا خسته شوند. تصاویری از قلب آن ها در طول تست ایجاد شد.

تناسب اندام در قالب حداکثر حجم کاری از 10 شاخص متابولیک (MET) تعریف شده است، که برابر با پیاده روی سریع پله های چهار طبقه یا پیاده روی بسیار سریع پله های سه طبقه، بدون توقف است.

زنانی که امتیازشان 10 MET یا بیشتر بود (توانایی خوب در ورزش کردن) با زنانی که توانایی کمتر از 10 MET (توانایی ضعیف در ورزش کردن) را دریافت نموده بودند، مقایسه شدند. در طول میانگین 4.6 سال پیگیری شرایط این افراد، 345 مورد مرگ قلبی عروقی، 164 مورد مرگ ناشی از سرطان، و 203 مرگ ناشی از علل دیگر رخ داد.

محققان دریافتند MET رابطه چشمگیری با کاهش ریسک مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی، سرطان و سایر علل دارد.

یافته ها نشان داد نرخ سالانه مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی، تقریبا 4 برابر بیشتر بود.

نرخ سالانه مرگ و میر ناشی از سرطان در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی دو برابر بیشتر بود.

همچنین نرخ مرگ و میر سالانه ناشی از علل دیگر در زنان دارای توانایی ضعیف ورزشی، بیش از 4 برابر بود.

منبع : مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ورزش شدید روزانه موجب افزایش طول عمر زنان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش شدید روزانه موجب افزایش طول عمر زنان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید