پنتاگون: آمریکا انتظار ندارد روابط دفاعی اش با ترکیه تغییر کند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، سخنگوی پنتاگون اظهار داشت، آمریکا انتظار ندارد پس از اقدام رئیس جمهور این کشور در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در دوران امپراتوری عثمانی، روابط نظامی میان واشنگتن و آنکارا تغییر کند.

پنتاگون: آمریکا انتظار ندارد روابط دفاعی اش با ترکیه تغییر کند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان کربی، سخنگوی پنتاگون به وبلاگ عطر مردانه گفت: ما هیچ تغییری را در روابط نظامی با ترکیه پیش بینی نمی کنیم.

وی تاکید نمود: ترکیه همچنان یکی از متحدان مهم ناتو محسوب می گردد و اقدام جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در دوران امپراتوری عثمانی بر عملیات های مشترک در سوریه تاثیر نخواهد گذاشت.

به رغم اطمینان های کربی، آنکارا به شدت از این اقدام بایدن خشمگین و عصبانی شده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه این تصمیم بایدن را مایه تاسف خواند و منبعی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت وزارت امور خارجه ترکیه دیوید ساترفیلد، سفیر آمریکا در این کشور را برای مطرح کردن اعتراض هایش به این اطلاعیه احضار کرد.

ترکیه که به طور سنتی ادعاهای نسل کشی را رد می نماید، بارها به دولت بایدن هشدار داده است که چنین اقدامی از سوی آمریکا به روابط دوجانبه لطمه می زند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنتاگون: آمریکا انتظار ندارد روابط دفاعی اش با ترکیه تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: آمریکا انتظار ندارد روابط دفاعی اش با ترکیه تغییر کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید