پوران درخشنده: انگار همه در انتظار یک حادثه ایم

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، ایسنا نوشت: پوران درخشنده با ابراز امیدواری برای سرعت بخشی به واکسیناسیون مردم می گوید: عجیب است که بجز بلای کرونا شاهد ماجراهایی در این کشور هستیم که سبب می گردد هر روز دلهره شنیدن یک خبر تلخ دیگر را داشته باشیم درحالی که این جامعه از هم پاشیده برای رهایی از غم سراسری خود به امید و خون تازه نیاز دارد.

پوران درخشنده: انگار همه در انتظار یک حادثه ایم

پوران درخشنده که در تدارک نوشتن یک رمان است درباره دل مشغولی ها و دغدغه های این روزهای خود گفت: برای فیلمنامه هیس! پسرها فریاد نمی زنند پروانه ساخت گرفته ام و دوست دارم زودتر آن را بسازم اما در شرایط فعلی و با وجود کرونا ممکن نیست، چون ریسک زیادی دارد به همین علت منتظرم واکسیناسیون هنرمندان هر چه سریع تر انجام گردد و امیدوارم بدون در نظر گرفتن رده بندی سنی این کار برای هنرمندان دنبال گردد تا شرایط ساخت فیلم ها هم فراهم گردد.

او ادامه داد: البته هنوز بازیگران فیلم را انتخاب نکرده ام چون این روزها آنقدر همه چیز ترسناک و غم انگیز است که آدم نمی داند چه کند. دوست دارم هر چه زودتر این فیلم را بسازم تا کارهای دیگرم را هم انجام دهم چرا که خیلی از کارها عقب افتاده ایم. من در این مدت برای ساخت سریال شبکه نمایش خانگی هم پیشنهاد داشتم اما واقعا نمی خواهم در چنین شرایطی ریسک کنم.

کارگردان فیلم های پرنده کوچک خوشبختی و شمعی در باد درباره پیش بینی اش از شرایط سینما با حضور مدیران نو در وزارت ارشاد هم گفت: به هر حال ما همواره امیدوار هستیم، چون می خواهیم فیلم بسازیم، می خواهیم کنار مردم باشیم و دوست داریم با آنچه در سینما می سازیم به دغدغه های جامعه پاسخ دهیم. در حوزه سینما همه دوست داریم کار کنیم و امیدوارم مسئولان وزارت ارشاد همه تمام خود را بگذارند تا این چرخی که الان به روغن کاری احتیاج دارد راه بیفتد. ضروری است شور و اشتیاق در فیلمسازان ایجاد گردد تا انگیزه پیدا نمایند. البته الان خودِ جامعه بسیار ناامید است و در میان بسیاری از مردم امید وجود ندارد. انگار همه در انتظار یک حادثه هستند و این اتفاق های اخیر از همه طرف و هم از کشورهای همسایه روی مردم ما تاثیر گذاشته است.

وی افزود: واقعیت این است که الان مردم یک روحیه آسیب دیده دارند و تازه بخش زیادی از آسیب های ناشی از کرونا در آینده خود را نشان می دهد، آن وقتی است که می فهمیم چه اتفاقی در روان انسان ها اتفاق افتاده است. همه این تنهایی ها، در غربت ماندن ها و در تنهایی عزیز از دست دادن ها و عزاداری کردن ها اثراتی دارد که چون برون ریزی نشده آرامشی را در پی نداشته و وقتی همه چیز درون انسان ریخته شده شرایط سختی پیش خواهد آمد. این ها دردناک است و التیام این آسیب ها پس از کرونا کار بسیار سختی است.

کارگردان فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند! ادامه داد: در حوزه سینما بسیاری از همکارانم این شرایط را می بینند، رصد می نمایند و متاثر از این دوران هستند چون ما هم با این مردم زندگی می کنیم و اطراف ما پر از رنج و درد و غم و مسائل مالی است و تمام این ها حتما در آثار آینده سینما بازتاب خواهد داشت. با این وجود فکر می کنم جامعه به یک خون تازه و امید احتیاج دارد و دولت نو باید تزریق امید را در دستور کار خود قرار دهد چون جامعه به معنای واقعی از هم پاشیده است. در این راستا همه باید یاری کنیم چون شک نکنید که برون ریزی های وحشتناک در دوران پس از کرونا خواهیم داشت بویژه آنکه برای بچه ها در این دوران اتفاق های عجیبی اتفاق افتاده و آن ها جلوی چشم خود عزیزان شان را از دست داده اند یا والدین شان به بیمارستان رفته و دیگر برنگشته اند و حتی نتوانستند آن ها را دوباره ببینند، به همین علت به نظرم باید به این آسیب ها از الان فکر کنیم و روانشناسان و جامعه شناسان مشغول کار شوند.

درخشنده با اشاره به اینکه بجز مسائل و آسیب های کرونا حوادثی مانند کشته شدن دختری به وسیله خانواده در روزهای گذشته سبب می گردد که به هر طرف سر برمی گردانیم با خبرهای تلخ روبرو شویم، اضافه نمود: کرونا اتفاقی است که فقط مختص ایران نبوده ولی این حادثه ها را که می بینیم متوجه می شویم چقدر کار فرهنگی انجام نداده ایم! بلای کرونا بر سر همه جهان نازل شده ولی ما اینجا ماجراهای دیگری هم داریم که سبب شده انسان، تنها و مات و متحیر بماند و هر روز صبح که بیدار می گردد دلواپس این باشد که چه خبر تلخ دیگری را قرار است بشنود. در این شرایط برای تزریق امید، سینما قطعاً می تواند نقش داشته باشد ولی سینماگران هم باید امید داشته باشند، باید قامت افتاده همه دوباره افراشته گردد و همه به سمت ساختن حرکت نمایند، در عین حال باید آموزش و برنامه ریزی و بودجه مناسب برای این کارها تدارک دیده گردد و من امیدوارم همه مردم هرچه سریعتر واکسینه شوند تا از این دلهره ها و از دست رفتن ها و این غم عظیم و سراسری نجات پیدا کنیم.

منبع: همگردی

به "پوران درخشنده: انگار همه در انتظار یک حادثه ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوران درخشنده: انگار همه در انتظار یک حادثه ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید