چقدر بیمه بیکاری کرونا پرداخت شده است؟

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، به دنبال گسترش ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر بسیاری از مشاغل مقرر شد تا بیمه بیکاری سه ماه اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 که ماه های اوج شیوع کرونا بود، به کارگران آسیب دیده از کرونا پرداخت گردد.

چقدر بیمه بیکاری کرونا پرداخت شده است؟

به گزارش ایسنا، به منظور حمایت از صنوف و کارگران آسیب دیده از کرونا، دولت مبلغ 5000 میلیارد تومان اعتبار به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داد و با حمایت سازمان برنامه و بودجه و اهتمام وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و دستگاه های مربوطه، فرایند واریز مقرری بیمه بیکاری به متقاضیان مشمول و کارگران بیکار شده با جدیت دنبال شد.

وزارت کار نیز از متقاضیان و کسانی که در سه ماهه مذکور دچار بیکاری و توقف فعالیت شده بودند درخواست کرد تا با مراجعه به سامانه bimebikari.mcls.gov.ir اطلاعات و درخواست بیمه بیکاری خود را به ثبت برسانند.

آنطور که معاون روابط کار وزارت کار گفته در حال حاضر در بحث بیمه بیکاری کرونا حدود 730 هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند و همچنان محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.

به گفته شاکرمی، تسهیلات کرونا با نرخ 12 درصد و در اختیار رسته های آسیب دیده از کرونا قرار گرفته است.

پیش از این مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده بود تنها در سه ماهه اسفند 98 تا اردیبهشت 1399 حدود 750 هزار نفر بیمه بیکاری کرونا را درخواست نموده اند.

به گفته وی تا اسفند 1398 جمعا 226 هزار متقاضی بیمه بیکاری در حال دریافت مقرری بودند، اما با گسترش ویروس کرونا و آسیب دیدن بسیاری از مشاغل که موجب تعطیل یا نیمه تعطیلی آنها، عدم تمدید قرارداد های کار و تعدیل نیرو های کار شد آمار بیکاران رو به تزاید رفت.

آخرین آمار ها حاکی از آن است که مقرری ایام بیکاری کرونا در ماه های اسفند 1398 و فروردین و اردیبهشت 1399 برای یک میلیون و 82 هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت شده و تنها 91 هزار نفر پیروز به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده اند.

منبع: فرارو

به "چقدر بیمه بیکاری کرونا پرداخت شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چقدر بیمه بیکاری کرونا پرداخت شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید