چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی کالا می گیرند؟

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، کلیات طرح حمایت معیشتی از مردم با موافقت 213 نماینده مجلس تصویب شد که براساس آن یارانه خرید کالا به 60 میلیون نفر از جمعیت کشور داده می گردد.

چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی کالا می گیرند؟

با تصویب این طرح، جامعه هدف به دو گروه تبدیل می گردد که گروه اول افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد و بهزییستی هستند و میزان یارانه دریافتی آنها دو برابر گروه دیگر است، گروه دوم نیز 40 میلیون نفر از جمعیت کشور مثل کارگران و بازنشستگان هستند.

مبلغ یارانه برای گروه اول(20 میلیون نفری) 120 هزار تومان به ازای هر نفر تا سقف 600 هزار تومان است، یعنی به خانوارها تا سقف پنج نفر یارانه پرداخت می گردد و از نفر ششم به بعد مشمول دریافت یارانه نخواهند شد.

این یارانه برای گروه دوم(40 میلیون نفری) معادل 60 هزار تومان است که سقف پنج نفر برای این گروه نیز در نظر گرفته شده و حداکثر 300 هزار تومان پرداخت می گردد.

اما چه افرادی مشمول دریافت این یارانه می شوند؟

طبق گفته سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه، 78 میلیون نفر(24 میلیون خانوار) یارانه نقدی دریافت می نمایند که اگر مطابق بودجه قرار باشد یارانه سه دهک حذف گردد حدود 20 میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی منع می شوند.

از سوی دیگر دولت در راستای طرح های حمایتی دوره کرونا به یارانه نقدی بگیران وام یک میلیون تومانی پرداخت کرد که به گفته سخنگوی پیشین ستاد تسهیلات کرونا، حدود 21 میلیون نفر از جمعیت یارانه بگیر معادل 87 درصد از خانوارهای یارانه بگیر تسهیلات مذکور را دریافت نموده اند که معادل 67 میلیون نفر است.

میرزایی دستاورد اجرای این طرح را دریافت شماره تلفن همراه رسمی از 87 درصد خانوراهای یارانه بگیر مطرح نمود.

از آنجایی که مسئولیت شناسایی مشمولان دریافت یارانه خرید کالا با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه وبودجه است و این دو سازمان اطلاعات بسیاری از گروه های جمعیتی را در اختیار دارند، احتمالا سه دهکی که چند سال است دولت و مجلس به دنبال حذف آنهاست جزء مشمولان یارانه نقدی محسوب نمی شوند.

از سوی دیگر در سال گذشته نیز که بنا شد دولت مابه التفاوت افزایش قیمت سوخت را به صورت یارانه پرداخت کند، تا سرانجام اسفند ماه گذشته لیست یارانه بگیران معیشتی به 60 میلیون نفر رسید، بنابراین به احتمال زیاد این افراد جز مشمولان دریافت یارانه خرید کالا محسوب شوند.

منبع: تجارت نیوز

به "چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی کالا می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی کالا می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید