کاشت آزمایشی سیب زمینی در منطقه سرکویر دامغان اجرا شد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، محسن طباطبائیان گفت: کاشت آزمایشی سیب زمینی در مناطق نیمه گرمسیری سرکویر شهرستان دامغان اجرا شد.

کاشت آزمایشی سیب زمینی در منطقه سرکویر دامغان اجرا شد

به گزارش خبرنگار از ، محسن طباطبائیان مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: در راستای سیاست های ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر فراوری محصولات اساسی و توسعه ترویج محصول سالم این مدیریت با هماهنگی مرکز تحقیقات کشاورزی استان مدیریت زراعت و کارشناسان ترویج، کاشت سیب زمینی در مناطق نیمه گرمسیری سرکویر دامغان موسوم به معلمان و سینگ را در دستور کار قرار داد.

او اضافه نمود: پیش از این در این منطقه کشت سیب زمینی مرسوم نبوده و برای نخستین بار به صورت آزمایشی 2 قطعه زمین به مساحت 3 هزار مترمربع شناسایی و کاشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان به ارقام کشت شده سیب زمینی در منطقه سرکویر دامغان اشاره نمود و گفت: آریندا، جلی، چلنجر و مارفونا از ارقام سیب زمینی هستند که در سر کویر دامغان کشت شدند.

طباطبائیان با بیان اینکه ارقام سیب زمینی کاشته شده در منطقه نیمه گرمسیری سرکویر دامغان از ارقام زودرس است گفت: این محصول در اواسط اسفندماه سال گذشته کشت شده و برداشت آن در اواخر خردادماه سال جاری شروع شد.

او ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط سبز در رشد بوته ها شرایط فراوری در مزارع زیر کشت محصول سیب زمینی سرکویر دامغان مطلوب باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: با توجه به فصل برداشت این مهم می تواند سبب برخورداری از بازار مناسب و درآمد کافی باشد که علاوه بر درآمدزایی سبب رونق و ترویج کشت این محصول اساسی برای سال های آینده می گردد.

انتهای پیغام / ر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کاشت آزمایشی سیب زمینی در منطقه سرکویر دامغان اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشت آزمایشی سیب زمینی در منطقه سرکویر دامغان اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید