کره شمالی از انجام یک آزمایش مهم اطلاع داد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، رسانه دولتی کره شمالی می گوید آزمایش مهمی در یک تاسیسات موشکی صورت گرفته است.

کره شمالی از انجام یک آزمایش مهم اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر مردانه، رسانه دولتی کره شمالی، از انجام یک آزمایش مهم در سایت موشکی سوهائی اطلاع داد.

خبرگزاری یونهاپ با اعلام خبر آزمایش مهم پیونگ یانگ در سایت موشکی مذکور به نقل از خبرگزاری کِی. سی. اِن. اِی رسانه دولتی کره شمالی، نوشت کره شمالی میخواهد از نتایج این آزمایش برای تقویت بازدارندگی استراتژیک هسته ای خود استفاده کند.

بر این اساس، ماهیت آزمایش و اینکه چه چیزی مورد آزمایش قرار گرفته، تعیین نشده است اما عملیات آن حدود هفت دقیقه از ساعت 10:41 شامگاه آدینه تا ساعت 10:48 (به وقت محلی) طول کشیده است.

رسانه دولتی کره شمالی در بیانیه ای که برای اعلام این آزمایش مخابره کرد، گفت: ما در حال به دست آوردن موفقیت های تحقیقاتی در حوزه علوم دفاعی، یکی پس از دیگری هستیم؛ که برای ارتقای هرچه بیشتر بازدارندگی هسته ای استراتژیک و معتبر جمهوری خلق کره شمالی به کار گرفته خواهند شد.

این آزمایش، یک هفته پس از آن انجام شد که کره شمالی در روز آدینه قبل نیز از اجرای آزمایش بسیار مهم در تاسیسات موشکی سوهائیی اطلاع داده بود.

رهبر کره شمالی پیشتر به واشنگتن تا انتها امسال میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده بود تا محدوده زمانی برای گفت وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی (23 فروردین ماه) برای آمریکا تعیین شد، انتها امسال است.

همزمان با نزدیک شدن به موعد ضرب الاجل رهبر کره شمالی به آمریکا، دولت پیونگ یانگ روز پنجشنبه با قطع امید تلویحی از مذاکره با آمریکا، گفته بود واشنگتن دیگر چیزی برای ارائه به ما در مذاکرات ندارد. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در سال 2018 و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه ای نداشت. پس از آن دور دوم مذاکرات میان رهبران این دو کشور در پایتخت ویتنام برگزار گردید که آن نیز به شکست ختم شد. بار سوم، ترامپ و کیم در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره ملاقات کردند و از آن به بعد به دلیل عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش در مقابل کره شمالی، هیچ گونه پیشرفتی در روابط دو کشور حاصل نشده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کره شمالی از انجام یک آزمایش مهم اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی از انجام یک آزمایش مهم اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید