کره شمالی 2 موشک کوتاه برد شلیک کرد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، مقامات آمریکا و کره جنوبی اعلام نمودند، کره شمالی روز یکشنبه دو موشک کوتاه برد شلیک کرد اما واشنگتن نخستین پرتاب های موشکی پیونگ یانگ در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را کم اهمیت جلوه داد و اعلام نمود که همچنان برای مذاکره با کره شمالی آماده است.

کره شمالی 2 موشک کوتاه برد شلیک کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دو تن از مقامات ارشد دولت بایدن گفتند: این فعالیت کره شمالی شامل سیستم های تسلیحاتی بود که تحت پوشش ممنوعیت های آزمایشی شورای امنیت سازمان ملل نبودند.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی بیان کرد، صبح روز یکشنبه دو موشک کروز از سواحل شهر اونچون کره شمالی شلیک شدند.

یکی از مقامات ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز (چهارشنبه) به وبلاگ عطر مردانه گفت: سئول نشانه های نزدیک شدن یک آزمایش موشکی را شناسایی نموده بود و آن را تحت نظر داشت.

این پرتاب موشکی بیانگر نخستین پرتاب موشکی علنی کره شمالی از زمان روی کار آمدن دولت بایدن در آمریکاست.

اما بایدن این اقدام جدید کره شمالی را کم اهمیت جلوه داد و گفت: چیزی تغییر ننموده است.

در همین حال، یکی از مقامات ارشد آمریکا نیز تاکید نمود که این یک آزمایش عادی بوده و نسبت به اغراق کردن درخصوص آن هشدار داد.

بایدن به محض بازگشت از اوهایو به وبلاگ عطر مردانه گفت: براساس گزارشات وزارت دفاع آمریکا هیچ چیزی تغییر ننموده و روابط طبق معمول در جریان است.

پنتاگون از اظهارنظر درباره این آزمایش امتناع کرد. هیات کره شمالی در سازمان ملل نیز هنوز هیچ اظهارنظری در این خصوص ننموده است.

این پرتاب موشکی چند روز پس از آن صورت گرفت که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفری که به همراه وزیر دفاع آمریکا به سئول داشت متعهد شد تا برای خلع تسلیحات اتمی کره شمالی کوشش کند و از نقض های حقوق بشری گسترده و نظام مند پیونگ یانگ انتقاد کرد.

مقامات ارشد آمریکا گفتند: آنالیز سیاست دولت بایدن نسبت به کره شمالی در مراحل پایانی است و در چند روز آینده میزبان مشاوران امنیت ملی ژاپن و کره جنوبی برای گفت وگو ئر این باره خواهیم بود.

آنها افزودند: از زمان نشست ناکام دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در فوریه 2019 میلادی در هانوی، گفت و گو و ارتباط اندکی با پیونگ یانگ وجود داشته اما ما این آزمایش موشکی اخیر را به عنوان اقدامی که در را به روی مذاکرات می بندد، نمی بینیم.

منبع: فرارو

به "کره شمالی 2 موشک کوتاه برد شلیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی 2 موشک کوتاه برد شلیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید