کلیه 7 کیلویی از بدن یک مرد خارج شد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه به نقل از ایونینگ استاندارد، جراحان در هند کلیه یک بیمار به وزن 2 نوزاد تازه متولد شده را از بدن او خارج کردند.

کلیه 7 کیلویی از بدن یک مرد خارج شد

این عضو 7.4 کیلوگرمی یکی از بزرگترین نمونه کلیه هایی است که از بدن انسان خارج شده است. این در حالی است که کلیه در حالت معمول بین 120 تا 150 گرم وزن و 12 سانتیمتر طول دارد.

کلیه ای که از بدن بیمار هندی خارج شده 45 سانتیمتر طول دارد. بیمار 56 ساله از یک بیماری خطرناک کلیه به نام پلی کیستیک اتوزومال غالب(Autosomal Dominant Polycystic ) رنج می برد.

دکتر ساچین کاتوریا یکی از اعضای تیم پزشکی در بیمارستان گانگارام در دهلی نو می گوید: این کلیه به اندازه ای بزرگ بود که نیمی از شکم مرد را در برگرفته بود. ما می دانستیم که این کلیه بزرگ است اما تصور نمی کردیم به این اندازه سنگین باشد.

این بیمار به نوعی عفونت خطرناک مبتلا شده بود و نسبت به آنتی بیوتیک ها واکنش نشان نمی داد. حجم عظیم کلیه نیز سبب شده بود تنفس بیمار سخت تر گردد. بنابراین چاره ای جز خارج کردن آن از بدن بیمار وجود نداشت.

جالب آنکه به گفته کاتوریا کلیه باقیمانده در بدن مرد حتی از کلیه خارج شده بزرگتر است.

پیش از این رکورد بزرگترین کلیه ای که از بدن یک انسان خارج شده در سال 2017 و در دبی ثبت شده است. این کلیه 4.25 کیلوگرم وزن داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کلیه 7 کیلویی از بدن یک مرد خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیه 7 کیلویی از بدن یک مرد خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید