کوشکی: مجلس دهم ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب بود ، کسانی که مخالف شفافیت هستند، معنی مجلس را نفهمیده اند

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: مجلس دهم در میان ادوار مجالس بعد از انقلاب اسلامی حتی دوره ششم هم ضعیف تر عمل کرد.

کوشکی: مجلس دهم ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب بود ، کسانی که مخالف شفافیت هستند، معنی مجلس را نفهمیده اند

محمد صادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرنگار سیاسی وبلاگ عطر مردانه درباره عملکرد مجلس دهم گفت: مجلس فعلی را شاید بتوان گفت که ضعیف ترین مجالس تاریخ جمهوری اسلامی و به مراتب بدتر از مجلس ششم است. مجلس ششم می دانست که چه می خواهد انجام دهد و در آن قدرتمند ظاهر می شد؛ ولی مجلس کنونی بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد: درست بود که مجلس ششم راستا باطلی را می رفت؛ ولی در آن قوی بود و این در حالی است که مجلس دهم در هدف غلط خود ضعیف است. مجلسی که چهره شاخص آن پروانه سلحشوری می شود، همین کافی است که چه قضاوتی درباره آن بکنیم.

تحلیلگر مسائل سیاسی در پاسخ به سوالی در زمینه مشارکت مردم در انتخابات آینده به دلیل انباشت نارضایتی ها از اقدامات دولت و مسایل مالی، بیان نمود: بخشی از جامعه ما تکلیف محور کار می کند و به فرمایش حضرت امام (ره) شرکت در انتخابات را واجب می داند و حتی اگر از دولت به شدت ناراضی باشند، در انتخابات مشارکت می کنند. بخش دیگری که تکلیف محور نیست، تابعی از جو جامعه و فضای انتخابات است.

کوشکی افزود: پایگاه مردمی اصلاح طلبان تکلیفی عمل نمی کند و شرکت در آن را حق خود می داند که گاهی تمایل پیدا می کنند که از این حق استفاده و یا صرف نظر کنند. اگر ریزش آرایی نیز باشد، از سبد رای اصلاح طلبان خواهد بود.

وی در پاسخ درباره شفافیت مالی کنندگان گفت: در این زمینه رسانه ها باید به رسالت خود عمل کنند و هر فرد، جریان و لیستی را که در بستر انتخابات ورود کرده را مجبور به شفاف سازی مالی کنند. نباید منتظر ماند تا نامزدها یا لیست ها اسناد مالی خود را اعلام کنند و رسانه ها باید در این زمینه ورود پیدا کرده تا نامزدها مجبور شوند لیست شفافیت مالی ستادهای تبلیغاتی خود را اعلام کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: با توجه به فضای فعلی جامعه اگر نامزدی خرج زیادی در عرصه تبلیغات انجام دهد، این موضوع مصداق عینی بی عقلی، دهن کجی به مردم و نمک پاشیدن روی زخم ملتی است که درگیر مسائل مالی هستند. کسی که با هزینه سنگین وارد مجلس می شود، نمی توان باور کرد که می خواهد نوکری مردم را بکند.

کوشکی درباره شفاف بودن آرای کنندگان نیز گفت: این امری بدیهی است که آرای کنندگان باید شفاف باشد.کسانی که مخالف شفافیت هستند، معنی واقعی مجلس را نفهمیده اند. شهروندان باید بدانند که وکلایشان در مجلس چه می کنند. کننده برای موکل خود کار می کند و این عجیب است که یک کننده مجلس بخواهد رای خود را از مردم پنهان کند. کنندگان از سوی مردم استخدام می شوند و باید به آنها گزارش دهند.

وی درباره ویژگی های مجلس آینده گفت: واقعیت این است که کار مجلس آینده سخت تر است. مجلس آینده در مقطعی قرار گرفته است که سرنوشت جامعه ما را در بازگشت به صعود یا ادامه سقوط معین می کند. دولت روحانی شرایطی را ایجاد کرده که در تمامی عرصه ها ترمز پیشرفت را کشیده و حتی برخی از بخش ها، با فشار دولت به ورطه سقوط افتاده ایم.

فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: مجلس آینده می تواند در فرصت باقی مانده از دولت روحانی، می تواند ترمز را بکشد تا این دولت بیش از این به مردم و جامعه لطمه نزده و تنش بیشتری ایجاد نکند و زمینه را برای استقرار دولتی که بتواند این عقب ماندگی های تدبیر و امید را جبران کند، فراهم کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کوشکی: مجلس دهم ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب بود ، کسانی که مخالف شفافیت هستند، معنی مجلس را نفهمیده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشکی: مجلس دهم ضعیف ترین مجلس بعد از انقلاب بود ، کسانی که مخالف شفافیت هستند، معنی مجلس را نفهمیده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید