کی روش با تعصب بود، اما ویلموتس نه!

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، مهدی محمد نبی در برنامه فوتبال برتر درباره زمان آغاز لیگ گفت: ما منتظر نظر ستاد مبارزه با کرونا هستیم. بعد نظر آن ها در هیات رییسه آنالیز می شود و تصمیم نهایی را اتخاذ می کنیم. همه نقطه نظرات به نظر ستاد برمی شود. قبول دارم تعلیق فوتبال بلاتکیلی به وجود آورده است، اما با این حال بعضی باشگاه ها به وسیله فضای مجازی تمرینات بازیکنان را زیر نظر دارند.

کی روش با تعصب بود، اما ویلموتس نه!

او اضافه کرد: برای ادامه لیگ باید زمان نقل وانتقالات فصل بعد را هم در نظر بگیریم. باید 8 هفته زمان برای نقل وانتقالات داشته باشیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا ارسال نامه از سوی باشگاه ها تاثیری در اتخاذ تصمیم فدراسیون فوتبال دارد یا خیر، گفت: در هر صورت باید باید به قوانین کشور و لیگ احترام گذاشته گردد. این نامه ها تاثیر دارد، اما تصمیم باید بر اساس مقررات اتخاذ گردد.

نبی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع شکایت کارلوس کی روش بابت پاداش جام ملت های آسیا اشاره نمود و گفت: در 5 دسمامبر کی روش شکایت می نماید؛ و 5 مارس رای به دست فدراسیون می رسد. 4 روز بعد هم درخواست مشروح حکم ارائه می گردد. با این حال فدراسیون فوتبال هنوز شکایتی به CAS ننموده است. برای مشروح حکم هم 15هزار فرانک بر عهده ماست که باید پرداخت کنیم. این را بدانید ما نمی توانیم بدون موافقت هیات رییسه به CAS شکایت کنیم. در نامه مشروح حکم عنوان شده 25هزار فرانک باید پرداخت کنیم، اما ما به فیفا اعلام کردیم که فقط 15هزارتا برای ماست و 10 هزار تا برای کی روش است. البته کی روش فردی عاطفی است و به دنبال این هستیم با او صحبت کنیم تا موضوع شکایت را با تعدیل مناسب حل کنیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه درباره قرارداد درگان اسکوچیچ هم گفت: قرارداد سرمربی تیم ملی تا سرانجام جام ملت های چین است البته مرحله به مرحله پیش می رود. وقتی مرحله ای تمام می گردد کارفرما تصمیم می گیرد که ادامه بدهد یا خیر. با این حال او سرمربی تیم ملی ایران است و وظیفه داریم یاری کنیم، چون 4 بازی حیاتی پیش روی ماست. باید از 4 بازی پیش رو 12 امیتاز بگیریم.

او همچنین به موضوع درخواست میزبانی جام ملت های آسیا اشاره نمود و گفت: برای جام ملت های 2019 چند کشور تقاضا داده بودند که ما و اماراتی به آخر رسدیم در نهایت امارات انتخاب شد. در بحث حمل و نقل 90 فرودگاه داریم که 19 فرودگاه بین المللی هستند. در این زمینه باید تعامل خوبی با رسانه ها و وزارت خانه مختلف داشته باشیم، چون می توانیم این میزبانی را بگیریم.

نبی درباره آخرین شرایط شکایت مارک ویلموتس هم گفت: بعد از شکایت ویلموتس فدراسیون وکیلی استخدام کرد بود که بعد متوجه شدند تخصص این وکیل در دوپینگ است. بعد او را کنار گذاشتند؛ و با نظر هیات رییسه آقای لودویک انتخاب شد. الان هم بعضی وکلای ایرانی کارش را زیر نظر دارند. وکیل ما را هیات رییسه انتخاب نموده است و در تخصص من نیست که در پرونده تراکتور و او چه گذشته است. در این زمینه بخش حقوقی باید پاسخ بدهد.

او توضیح داد: ولیموتس مربی ای بدون زحمت و تعصب نسبت به تیم ملی بود. به بعضی مربیان کلماتی (جایزه بگیر) که درباره آن ها می گوییم وارد است.

نبی درباره اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال هم گفت: پیش از این فیفا از ما جدول زمان بندی خواسته بود. ما پس از تصویب هیأت رییسه، 20 فروردین ماه جدول زمان بندی اصلاح اساسنامه را به فیفا ارسال کردیم. کار آغاز شده و نظرات مجمع را جمع کردیم و کمیته حقوقی هم آن ها را لحاظ می نماید. به غیر از پیشنهادات اعضای مجمع فیفا نکاتی را به ما تکلیف نموده بود که در اساسنامه لحاظ گردد. البته ما قوانین کشور خودمان را هم باید سر لوحه کارمان قرار بدهیم و فیفا هم به آن احترام می گذارد. فکر می کنم تا آخر اردیبهشت پیش نویس اولیه را برای فیفا ارسال کنیم و پس از آن در هیات رییسه مطرح می گردد و بعد برای اعضا ارسال می گردد تا در روز مجمع تصویب گردد. بعد از تصویب هم به مرحله بعد یعنی انتخابات وارد می شویم.

او در پاسخ به این سوال که آیا اساسنامه فدراسیون فوتبال تصویب هیات دولت را احتیاج دارد یا خیر، گفت: آن دیگر جزو محفوظ های فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است. قوانین داخلی ما در اولویت است و اساسنامه باید جهت قانونی را طی کند. در دوره قبلی که انتخاب برگزار گردید، قانونی بود، چون مجمع اساسنامه را مصوب نموده بود. نمایده فیفا و AFC هم در مجمع حضور داشتند، اما اینکه مصوبه هیات دولت را نداشت یا داشت، به هر حال مجمع قانونی برگزار گردید. در متن انگلیسی اساسنامه جمله ای نوشته شده بود که با ترجمه متفاوت بود، اما در ماده 9 اساسنامه آمده بود هرگاه مغایرتی رخ دهد، زبان فارسی تقدم دارد.

منبع: فرارو

به "کی روش با تعصب بود، اما ویلموتس نه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش با تعصب بود، اما ویلموتس نه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید