یارانه نقدی چه کسانی تیرماه حذف خواهد شد؟

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، خبرنگاران : با مصوبه اخیر شورای وزیران و براساس قانون بودجه 99 وزارت کار ملزم شده مجددا غربالگری سه دهک بالای درآمدی جامعه را برای حذف از لیست یارانه بگیران انجام دهد، اما هنوز معین نیست که نتایج غربالگری در یارانه تیرماه هم لحاظ خواهد شد یا خیر.

یارانه نقدی چه کسانی تیرماه حذف خواهد شد؟

به گزارش وبلاگ عطر مردانه به نقل از رکنا، با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه دولت بسته های حمایتی مختلفی برای کسانی که کسب وکار و درآمدشان با مشکل روبرو شده بود درنظر گرفت که پرونده پرداخت آن در خردادماه بسته شد.

واریز یارانه معیشتی کرونا

چهارمین مرحله یاری حمایت معیشت کرونا ساعت 31خردادماه به حساب سرپرستان خانوارهای هدف واریز شد. این یاری ها بر اساس بعد خانوار از 200 تا 600هزار تومان است که 3میلیون نفر را پوشش داد.

وام 1میلیونی یارانه کرونایی

آخرین مرحله وام یک میلیونی کرونایی که در سه مرحله پرداخت شده بود در 22خردادماه به حساب متقاضیان واریز شد و پرونده آن هم بسته شد. بازپرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایت از کرونا که در سه مرحله پرداخت شد از تیرماه 99 آغاز می گردد و اقساط آن ماهانه 35هزار تومان و 100تومان از یارانه ماهانه افراد کسر می گردد و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات 30ماهه خواهد بود (کارمزد وام یک میلیونی طی دو و نیم سال 53هزار تومان است).

بسته معیشتی

از آذرماه پارسال که به دنبال افزایش قیمت بنزین، بسته معیشتی برای 60میلیون ایرانی در نظر گرفته شد که تا به امروز 7 مرحله از آن پرداخت شده است و هشتمین مرحله آن 10تیرماه به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

یارانه نقدی

یکصد و سیزدهمین مرحله یارانه نقدی طبق روال هر ماه بین روزهای 24ام تا 26ام تیرماه یه حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

براساس این گزارش ،از شهریور پارسال وزارت کار اظهار داشت آماده حذف سه دهک بالای درآمدی جامعه از دریافت یارانه نقدی است. پس از آن تا آبان ماه یارانه نقدی حدود یک میلیون نفر حذف شد اما با توقف این فرایند پرونده حذف یارانه بگیران ثروتمند باز هم ناتمام ماند.

حال با مصوبه اخیر شورای وزیران و براساس قانون بودجه 99 وزارت کار ملزم شده است مجددا غربالگری این سه دهک را انجام دهد. بر اساس آنچه اعلام شده وزارت کار باید تا اواخر تیرماه نتایج آنالیز های خود را اعلام کند اما هنوز تعیین نیست که نتایج غربالگری در یارانه تیرماه هم لحاظ خواهد شد یا خیر.

با وجود اینکه میرزایی، سخنگوی ستاد حمایت معیشتی گفته بود که این وزارتخانه برنامه ای برای حذف بیشتر یارانه بگیران ندارد اما با این ابلاغیه حذف یارانه بگیران ثروتمند باید دوباره در دستور کار قرار بگیرد.

همچنین آن یک میلیون نفری که یارانه نقدی شان سال گذشته حذف شده است در صورتی که اعتراض دارند، وزارت کار باید اعتراض آن ها را آنالیز نموده و در صورت تایید در اولین نوبت پرداخت یارانه نقدی آن ها دوباره برقرار گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "یارانه نقدی چه کسانی تیرماه حذف خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه نقدی چه کسانی تیرماه حذف خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید