5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بازار تزریق می گردد

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در برنامه تیتر یک شبکه خبر گفت: با پیشنهاد ستاد هماهنگی مالی دولت برای طرح در شورا عالی این موضوع مطرح شد که 80 درصد مالیات خرید و فروش سهام به صندوق تثبیت بازار به عنوان آورده دولت واریز گردد. با رونق دریافت بورس حجم این مبلغ بیشتر شده و درآمد بیشتر خواهد شد و به این صندوق واریز خواهد شد.

5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بازار تزریق می گردد

دهنوی همچنین درباره نحوه اعطای اقامت 5 ساله برای سرمایه گذاران خارجی گفت: این قانون قبلا هم وجود داشت اما مصادیقی دیگری مانند سپرده بانکی و ارز بود اما خرید سهام در آن دیده نشده بود اما امروز پیشنهاد شد که خرید سهام هم در این مصادیق بیاید تا بر تقاضاهای بازار افزوده گردد. درحال حاضر هم 3هزار و 600 کد سهامداری خارجی داریم و دارایی قابل توجهی دارند که 2700 کد خریدار حقیقی هستند و 940 کد هم حقوقی هستند و در حال حاضر احتیاج به تقویت این برنامه در بازار داریم تا حضور سرمایه گذار خارجی در بازار تسهیل گردد.

دهقان دهنوی همچنین بیان نمود: تخصیص منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه در دست اجرا است و 200 میلیون دلار معادل 5 هزار میلیارد تومان به بازار تزریق می گردد.

دهنوی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: صندوق توسعه ملی اجازه سرمایه گذاری در بازارهای پولی و اقتصادی خارجی را دارد، سابقه نشان داده در بلند مدت همواره بازدهی بازار سرمایه از سایر بازارها بیشتر بوده، به همین دلیل پیشنهاد شده یک کلمه داخلی برای سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی اضافه گردد تا با این کار هم از بازار سرمایه حمایت گردد هم این پول مستقیما به چرخه فراوری وارد گردد.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس وبلاگ عطر مردانه بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بازار تزریق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بازار تزریق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید