اخبار اقتصادی

پوران درخشنده: انگار همه در انتظار یک حادثه ایم

ایسنا نوشت: پوران درخشنده با ابراز امیدواری برای سرعت بخشی به واکسیناسیون مردم می گوید: عجیب است که بجز بلای کرونا شاهد ماجراهایی در این کشور هستیم که سبب می گردد هر روز دلهره شنیدن یک خبر تلخ دیگر را داشته باشیم درحالی که این جامعه از هم پاشیده برای رهایی...

27 شهریور 1400

استخدام 15 هزار کارمند در آمازون کانادا

شرکت آمازون کانادا پاییز سال جاری در راستای برنامه های توسعه خود 15 هزار کارمند نو برای بخش انبار و توزیع در سراسر این کشور استخدام می نماید.

25 شهریور 1400

نمی توان برای یک چیز درب و داغان معجزه کرد!

یک هنرمند شیشه گر با تشریح شرایط موجودِ صنایع دستی در کشور، انتظاراتش از دولت سیزدهم را در این حوزه بیان و پیشنهادهایی را برای بهتر شدن شرایط بیان کرد.

18 شهریور 1400

چند می گیری واکسن بزنی؟!

به گزارش خبرنگاران، در حالی که در بسیاری از کشورهای جهان، کمبود واکسن کرونا به چالشی جدی تبدیل شده است، ایالات متحده با مشکل استقبال نکردن بخشی از مردم از دریافت واکسن کووید-19 روبه رو است! نیمی از بزرگسالان آمریکایی حداقل یک دوز از واکسن کووید-19 را دریافت...

7 شهریور 1400

تکمیل ضلع سوم گردشگری با بهره برداری از راستا راه آهن اقلید به یزد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، تکمیل ضلع سوم گردشگری با بهره برداری از راستا راه آهن اقلید به یزد صورت می گیرد.

21 مرداد 1400

آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته

نشست سه جانبه نمایندگان سازمان های راه آهن ازبکستان، ایران و ترکمنستان، امضای سند همکاری نظامی قزاقستان و ترکیه و ملاقات خلیل زاد با رئیس جمهور تاجیکستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.

30 تیر 1400

تشخیص تقلبات زعفران با هوش مصنوعی

مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با توجه به اهمیت استراتژیک محصول زعفران از اجرای طرح پژوهشی در خصوص اصالت سنجی زعفران با هوش مصنوعی و ایجاد ارزش افزوده از ضایعات بُنه زعفران خبر داد.

26 تیر 1400

سرانه مصرف شیر باید 5 برابر افزایش یابد

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس انجمن تغذیه ایران، سرانه پایین مصرف شیر و لبنیات در کشورمان را نگران کننده دانست.

24 تیر 1400

شهریه مدارس غیردولتی چه زمانی اعلام می گردد؟

تهران (پانا) - معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاخص های متفاوت سبب تنوع در شهریه مدارس غیرانتفاعی شده است، گفت اگر سازمان های مرتبط پاسخ دهند شهریه مدارس غیر دولتی در هفته آینده اعلام می گردد.

22 تیر 1400

خرید الماس با ارز دیجیتالی!

این برای نخستین بار است که به طور رسمی امکان خرید جواهرات با رمزارزها فراهم می شود و قرار است خریدار، پیشنهاد خود را برای خرید یک الماس به ارزش 15 میلیون دلار در یک حراجی هنگ کنگ بر حسب رمزارزها ارایه کند.

20 تیر 1400

مجلس نمایندگان آمریکا طرح اختیارات جنگی رییس جمهوری را لغو کرد

ایرنا نوشت:مجلس نمایندگان آمریکا طرح اختیارات جنگی که در سال 2002 برای حمله به عراق به رییس جمهوری این کشور داده شده بود را لغو کرد.

15 تیر 1400

پخش ویکی هیسپان شروع شد، افشای پشت پرده اقدامات آل سعود

پخش برنامه جدید شبکه هیسپان تی وی با عنوان ویکی هیسپان و با موضوع تجاوز عربستان سعودی به یمن شروع شد.

14 تیر 1400

سرانجام خردادماه آخرین موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی می باشد

مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: در قوانین مالیاتی کشور، موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) تا خاتمه خردادماه می باشد.

14 تیر 1400

5 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به بازار تزریق می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس در برنامه تیتر یک شبکه خبر گفت: با پیشنهاد ستاد هماهنگی مالی دولت برای طرح در شورا عالی این موضوع مطرح شد که 80 درصد مالیات خرید و فروش سهام به صندوق تثبیت بازار به عنوان آورده دولت واریز گردد. با...

19 خرداد 1400

آنالیز 9 پرونده واگذاری دیگر در دیوان محاسبات، چرا اهلیت مالک هفت تپه ساقط شد؟

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به بازگشت شرکت کشت و صنعت هفت تپه به بیت المال از آنالیز 9 پرونده دیگر از واگذاری ها در این دیوان اطلاع داد و گفت رسیدگی به آن ها در دستور کار جدی قرار گرفته است.

9 خرداد 1400

بازداشت مسئول بخش آفریقای سازمان فتو در ترکیه

ابراهیم تاتار در استانبول طی عملیاتی توسط بخش مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافتۀ شهربانی دستگیر شد.

6 خرداد 1400

فروش مرغ تکه ای در بعضی مغازه ها، مصوباتی که رعایت نمی گردد

با وجود اینکه قطعه بندی کردن مرغ در مغازه ها از فروردین ماه سالجاری به صورت رسمی بر اساس مصوبات قرارگاه ساماندهی مرغ کشور ممنوع شد، اما گزارشات حاکی از آن است که همچنان بعضی از خرده فروشی ها اقدام به قطعه بندی و فروش مرغ با قیمت های بالا می نمایند. ...

2 خرداد 1400

نکاتی درباره خشکسالی هواشناسی، تبعات اجتماعی و مالی خشکسالی چیست؟

کارشناسان هواشناسی خشکسالی را بارش کمتر از حد معمول که منجر به تغییر الگوی آب و هوایی می گردد، تعریف نموده اند. از این رو به طورکلی خشکسالی از نظر هواشناسی به حالتی از خشکی ناشی از کمبود بارندگی اطلاق می گردد.

30 اردیبهشت 1400

سرمایه گذاری مورد احتیاج برای احیای واحدهای صنعتی

تهران (پانا) - در سالی که گذشت 1557 واحد فراوریی راکد شهرک ها و نواحی صنعتی کشور احیا شد؛ واحدهای صنعتی که بعضاً به دلیل نداشتن بازار و کمبود نقدینگی مجبور به خروج از فرایند فراوری شده بودند.

29 اردیبهشت 1400

پرداخت حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری براساس احکام جدید

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت حقوق فروردین ماه بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق براساس احکام جدید اطلاع داد.

23 اردیبهشت 1400
تعداد: (146)