تعاریف و اصطلاحات

عوارض داروی فکسوفنادین چیست؟

طبنا نیوز/یک پزشک عمومی با اشاره به عوارض داروی فکسوفنادین گفت: فکسوفنادین ها عوراض قلبی دارند و باعث آریتمی قلبی و نامنظم شدن ریتم قلب می شود.

15 فروردین 1400

انرژی زمین گرمایی چیست؟

انرژی زمین گرمایی یا ژئوترمال به انرژی حرارتی موجود در پوسته زمین گفته می گردد. با استفاده از نیروگاه های زمین گرمایی مختلف می توان این انرژی را به الکتریسیته تبدیل کرد.

22 اسفند 1399

آشنایی با قرص اکسی متولون و موارد استفاده آن

قرص اکسی متولون (Oxymetholone) از داروهایی است که به منظور درمان نوع خاصی از کم خونی که بیشتر ناشی از شیمی درمانی است، استفاده می شود. طاسی سر، آکنه، رشد غیرطبیعی مو و تهوع برخی از عوارض مصرف این داروست.

18 اسفند 1399

10 نکته خیلی مهم برای خرید لباس نوزاد

بعضی ها ممکن است فکر کنند خرید لباس نوزادی نیاز به دانستن نکته خاصی ندارد. یا پیش خودشان بگویند بچه است دیگر و چیزی که یادش نمی ماند؛ درحالی که انتخاب لباس نوزادی هم درست مثل هر لباس دیگری نیاز به دانستن نکات و رعایت قواعدی دارد. در ادامه با...

30 بهمن 1399

ماجرای مونولیت در جاجرود چیست؟

روز بیست و چهارم آذر ماه امسال خبر دیده شدن نهمین مونولیت جهان در ایران به همراه عکس هایی از آن پخش شد و واکنش ها و تحلیل های متفاوتی به دنبال داشت.

8 بهمن 1399

قرص ترانکوپین چیست و در چه مواردی مصرف می شود؟

ترانکوپین نوعی داروی خواب آور است که برای درمان اختلال خواب و همچنین اختلال دوقطبی تجویز می شود. از عوارض قرص ترانکوپین سرگیجه،تب و سردرد است.

12 آذر 1399

داستان عارضه مادرزادی علی کریمی چیست؟

خبرنگاران- معمای رفتن یا ماندن علی کریمی در باشگاه استقلال پابرجاست؛ این هافبک تاثیرگذار در شرایطی این روز ها در اردوی تیم ملی به سر می برد که گفته می شود با مسئولان استقلال بر سر رقم قرارداد به مشکل برخورده و در حال بررسی پیشنهاداتی است که به دست او می...

21 آبان 1399

مزایای طرح ارسال مستقیم کالا از فروشنده برای خریدار خبرنگاران چیست؟

به نقل از آی تی رسان: خبرنگاران در تیرماه گذشته قابلیت ارسال مستقیم کالا از فروشنده برای خریدار را به طور رسمی فعال کرد. این ویژگی از مدت ها پیش به طور آزمایشی برای برخی از فروشنده ها فعال شده بود ولی اکنون در قالب یک سرویس، فروشندگان واجد شرایط خبرنگاران...

20 آبان 1399

خواص قدومه شیرازی چیست؟

درمان ورم های سفت مثل ورم بیضه، ورم پستان، ورم بیخ گوش و جوش های سرطانی از خواص قدومه شیرازی (Alisons) است. با خواص قدومه شیرازی آشنا شوید.

12 آبان 1399

نقطه عجیب دیده روی خورشید چیست؟

گرچه خرس های آبی موجوداتی مقاوم اند، اما نمی توانند روی خورشید زنده بمانند که دمای آن به پنج هزار درجه سانتی گراد می رسد.

26 شهریور 1399

زندگینامه: محمدعلی جمال زاده (1270-1376)

سید محمدعلی موسوی جمال زاده اصفهانی در 23 دی 1270 در اصفهان زاده شد.

17 شهریور 1399

اهمیت نصب ردیاب خودرو در وسایل نقلیه تجاری

رشد روزافزون وسایل نقلیه تجاری و گسترش سفرهای درون شهری و برون شهری موجب شده تا صنعت حمل ونقل و لجستیک به یک صنعت بسیار رقابتی و چابک تبدیل شود.

14 شهریور 1399

توجه به منافع فعالان در بازنگری قوانین کسب و کارهای مجازی ضروری است

رئیس جمهوری به معاونت حقوقی برای بازنگری در قوانین این حوزه جهت مهیا ساختن زیرساخت لازم برای توسعه کسب و کارهای اینترنتی دستوری صادر کرد.

14 شهریور 1399

جزئیات عرضه دومین ETF های دولتی

خبرنگاران؛ صحرائی گفت: طبق اطلاعات دریافتی، دومین صندوق قابله معامله که قرار است در بورس عرضه شود مربوط به صنایع فلزی و خودرویی است.

10 شهریور 1399

بازگشت محدودیت های پروازی در صورت رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اگر پروتکل های بهداشتی از سوی شرکت های هواپیمایی، فرودگاه ها، شرکت هایی که خدمات زمینی، بار، مسافر و خدمات ویژه ارائه می دهند و... رعایت نشود ناگزیر به بازگشت محدودیت ها خواهیم بود.

29 مرداد 1399

وام بدون سپرده و فوری در وب سایت قرضه

اگر امتیاز وام دارید ولی ضامن ندارید یا توانایی پرداخت اقساط را ندارید، اگر نیازمند وام یا سرمایه هستید اما امتیاز وام ندارید، اگر نیازمند مشاوره جهت امور بانکی، اقتصادی و سرمایه گذاری هستید، راهکار تمامی این مسائل در وبسایت قرضه است.

28 مرداد 1399

ماجرای محرومیت امید روانخواه از فعالیت های فوتبالی چیست؟

امید روانخواه، سرمربی نیروی زمینی و پیشکسوت استقلال به علت پرداخت نکردن جریمه 10 میلیون اعمال شده از سوی کمیته اخلاق و پرداخت نکردن این مبلغ تا موعد قانونی، تا اطلاع ثانوی از هرگونه فعالیت قانونی محروم شده است.

20 تیر 1399

پاسخ به 10 پرسش درباره سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران، نهم اردیبهشت سال جاری بود که رهبر معظم انقلاب طی ابلاغیه ای با آزادسازی کامل سهام عدالت موافقت کردند. ایشان با اشاره به نقش سهام عدالت در گسترش عدالت اجتماعی و توانمندسازی خانواده های کم درآمد، موارد سه گانه ای را به عنوان امور لازم...

18 تیر 1399

سپرده شدن آسیاب 400 ساله داراب به گورستان

ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، سپرده شدن آسیاب 400 ساله داراب به گورستان در شرایط کنونی صورت گرفته است.

6 تیر 1399