بیداریان: نگران ضدعفونی استخر آزادی نیستیم، نگرانی ما رعایت پروتکل ها توسط شناگران است

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، مدیر استخر قهرمانی ورزشگاه آزادی گفت: از زمانی که استخر قهرمانی ورزشگاه آزادی برای تمرین ملی پوشان شنا باز شده است، پروتکل های بهداشتی به طور کامل رعایت می شود و ما نگرانی از ضدعفونی استخر نداریم بلکه نگرانی ما بیشتر از سوی شناگران است.

بیداریان: نگران ضدعفونی استخر آزادی نیستیم، نگرانی ما رعایت پروتکل ها توسط شناگران است

محمد هادی بیداریان در گفت وگو با وبلاگ عطر مردانه، اظهار کرد: از هفتم تیر که اجازه بازگشایی استخر قهرمانی ورزشگاه آزادی برای آغاز تمرینات ملی پوشان شنا داده شده است تا به امروز تمام پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود و تمام فضای استخر اعم از رختکن ها، دوش ها، حاشیه ها، محل های ورود و خروج، لبه ها و پله های استخر قبل از ورود و پس از خروج ملی پوشان ضدعفونی می شود و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. حتی سعی کردیم تعداد خط های استخر را طوری فاصله گذاری کنیم که فاصله گذاری اجتماعی به خوبی رعایت شود.

وی گفت: با توجه به این که شیرجه روها نیز از فردا تمرینات خود را در آزادی آغاز خواهند کرد، زمانبدی تمرینات را طوری تنظیم کردیم که از ساعت 6:30 تا 8 صبح ملی پوشان شنا تمرینات خود را انجام می دهند و از 10 تا 12 برای ملی پوشان شیرجه زمان در نظر گرفته شده تا تداخلی بین تمرینات ورزشکاران وجود نداشته باشد. البته فضای تمرینی ورزشکاران در دو استخر جدا است و هر روز از ملی پوشان جلوی درب آزادی و همچنین قبل از ورود به استخر تب سنجی به عمل می آید و از نظر پروتکل های بهداشتی کاملا مورد سنجش قرار می گیرند.

مدیر استخر قهرمانی ورزشگاه آزادی پیرامون این پرسش که آیا از شیرجه روها نیز تست کرونا گرفته شده است یا خیر؟ اعلام نمود: تعداد شیرجه روها بسیار محدود است و قبل از این که تمرینات خود را از فردا در آزادی آغاز کنند توسط فدراسیون پزشکی ورزشی از آنها تست گرفته شده و جواب تست آنها به معاونت ورزش قهرمانی آزادی ارجاع داده شده است. ما دغدغه و نگرانی از شرایط استخر قهرمانی آزادی نداریم و هر روز میزان کلر استخر مورد ارزیابی قرار می گیرد و تمام فضای تمرینی ضدعفونی می شود، نگرانی ما از خود ورزشکاران است که چقدر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند که البته در این زمینه باید مربی تیم ملی مراقب سلامتی و شرایط جسمانی ورزشکار باشد تا مسئله ای ایجاد نشود.

بیداریان افزود: برای این که سلامتی ورزشکاران به خطر نیفتد به دنبال آن هستیم با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی پس از مدتی دوباره از ورزشکاران تست کرونا گرفته شود تا بیشتر آنها را تحت کنترل داشته باشیم.

وی در خاتمه پیرامون این پرسش که آیا امکان تمرین برای ملی پوشان واترپلو نیز فراهم شده است یا خیر؟ شرح داد: واترپلو چون یک رشته تیمی است هنوز در دستور کار ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش نیست و برنامه ای در این زمینه وجود ندارد، مگر این که ورزشکاران این رشته بخواهند به صورت انفرادی برای حفظ آمادگی بدنی خود در استخر تمرین داشته باشند تا با افت زیادی روبرو نشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیداریان: نگران ضدعفونی استخر آزادی نیستیم، نگرانی ما رعایت پروتکل ها توسط شناگران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیداریان: نگران ضدعفونی استخر آزادی نیستیم، نگرانی ما رعایت پروتکل ها توسط شناگران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید