توسعه فاز 11 پارس جنوبی نویدبخش بهار توسعه یافتگی شرکت های داخلی است

به گزارش وبلاگ عطر مردانه، مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: توسعه آخرین بلوک میدان مشترک پارس جنوبی (فاز 11) با استفاده از ظرفیت شرکت های داخلی نویدبخش بهار توسعه یافتگی برای تولیدکنندگان، پیمانکاران و سازندگان داخلی است.

توسعه فاز 11 پارس جنوبی نویدبخش بهار توسعه یافتگی شرکت های داخلی است

به گزارش خبرنگار شانا، حمیدرضا مسعودی امروز (دوشنبه، 24 آذرماه) در آیین رسمی آغاز عملیات حفاری نخستین چاه فاز 11 پارس جنوبی از محل این فاز در آب های خلیج فارس اظهار کرد: خوشبختانه طلسم طرح توسعه فاز 11 پارس جنوبی در سال 99 با بارگیری نخستین جکت آن در 12 اردیبهشت ماه شکست و یکم خردادماه نیز عملیات نصب آن با دستور رئیس جمهوری آغاز شد.

وی با یادآوری اینکه 17 آبان ماه دکل حفاری به موقعیت 11B رسید و مستقر شد و پس از طی مراحل فنی و انجام آزمون های عملکردی مورد نیاز و تأیید گروه بازرسی فنی و حفاری شرکت پتروپارس، اکنون آماده آغاز عملیات حفاری در آخرین بلوک میدان پارس جنوبی هستیم، افزود: به این منظور در مرحله نخست با حفاری و تکمیل پنج حلقه چاه و نصب سکوی 3700 تنی SPD11B، تولید اولیه از این طرح به مقدار روزانه 400 میلیون فوت مکعب گاز محقق می شود.

مدیرعامل گروه پتروپارس ادامه داد: در مرحله دوم نیز با حفاری و تکمیل هفت حلقه چاه توسعه ای دیگر مجموع برداشت از این سکو به روزانه یک میلیارد فوت مکعب (معادل 28 میلیون مترمکعب) گاز ترش غنی افزایش می یابد.

مسعودی با بیان اینکه بخش عمده ای از قراردادهای روسطحی، زیرسطحی، خرید کالا و سرویس های جانبی با پیمانکاران و سازندگان ایرانی امضا شده است، اظهار کرد: تا به امروز سهم ایرانی این طرح 97 درصد بوده است، در حقیقت هدف ما در اجرای فاز 11، بهره مندی از ظرفیت کشور و استفاده حداکثری از توان داخل است.

وی گفت: توسعه آخرین بلوک میدان مشترک پارس جنوبی در سال جهش تولید و با تکیه بر دانش، تخصص و توان شرکت های ایرانی حلاوت و شیرینی توسعه آن را مضاعف کرده و نویدبخش بهار توسعه یافتگی برای تولیدکنندگان، پیمانکاران و سازندگان داخلی است.

مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: این طرح ملی تا به امروز سبب اشتغال زایی حدود 500 نفر به صورت مستقیم و حدود 2000 نفر به صورت غیرمستقیم شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "توسعه فاز 11 پارس جنوبی نویدبخش بهار توسعه یافتگی شرکت های داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه فاز 11 پارس جنوبی نویدبخش بهار توسعه یافتگی شرکت های داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید